Home

W jaki sposób wybrać dobrego kuriera?

Zanim zdecydujemy się zadzwonić po kuriera, trzeba dokładnie poznać reguły realizowania usługi a także zestawić dostępne oferty.


Oczywiście w dalszym ciągu możemy nadać przesyłkę na poczcie, jednak oprócz tego istnieje cały rozbudowany rynek kurierskich ofert.


projekty
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com


przesyłki kurierskie ceny
Autor: Clive Darra
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego typu usług korzystają często przykładowo sklepy internetowe, by dostarczać zamówione artykuły, jednak coraz to częściej kurierów zamawiają też prywatne osoby, które wystawiają i sprzedają produkty na internetowych aukcjach.


Jeśli zależy nam na szybkim dostarczeniu listu czy też pakunków, możemy rozważyć jej samodzielne przyniesienie do jednego z oddziałów wyselekcjonowanego usługodawcy. W ten sposób nie stracimy czasu na oczekiwanie na pracownika przedsiębiorstwa, który odbierze paczkę. W przypadku, kiedy jednak bardziej wygodnym dla nas wyjściem będzie zamówienie kuriera do mieszkania, można dokonać tego na dwa sposoby. Pierwszy z polega na skontaktowaniu się telefonicznym z wyselekcjonowaną firmą kurierską i złożeniu zamówienia na przybycie kuriera. U poniektórych przewoźników możemy spotkać się z pytaniami dotyczącymi rozmiarów jak też wagi przesyłki. Dobrze więc przygotować te informacje jeszcze przed sięgnięciem po telefon. Jest też inna metoda złożenia zlecenia, którą oferują poniektóre, w szczególności duże kurierskie firmy. Chodzi o wysłanie prośby o kuriera przez internet.


Zanim zamówisz kuriera koniecznie sprawdź przesyłki kurierskie ceny poszczególnych usług mogą się czasem różnić od siebie. Miejmy na uwadze, że u większości kurierów jest opcja monitorowania losów przesyłki za pomocą strony www. Warto zatem korzystać z owej możliwości.
Powered by Drupal, an open source content management system