Home

Wśród kuchennych sprzętów ważna jest lodówka oraz kuchenka, jednak istotny jest również okap

Urządzając kuchnię, niewiele osób myśli o okapie kuchennym. A to spory błąd. Choćby z tego powodu, że pochłania on nadmierną parę i zapachy z naszych potraw.
Panorama na Miejska Górkę
Źródło: pl.wikipedia.org


Osoby, które podczas aranżacji kuchni zrezygnowały z okapu, po pewnym czasie żałowały swojej decyzji. Powód rezygnacji z reguły był ten sam — urządzenie jest wielkie, blokuje mnóstwo miejsca i nie pasuje do designu pomieszczenia. Jednak okap wydaje się być bardzo potrzebny. To, że łapie parę z przygotowywanych potraw, sprawia, że w kuchni nigdy nie pojawi się zagrożenie pleśni na ścianach. Dodatkowo, wyłapuje również aromaty, co wydaje się być szalenie istotne w tych domach, w których kuchnia jest otwarta na salon lub literalnie jest w salonie. Dla tych, którym nie podobają się tradycyjne oraz duże okapy, można zaproponować nowość — okap teleskopowy. Inaczej nazywany bywa również okapem szufladowym. Ta druga nazwa może nam podpowiedzieć, że chodzi o okap, który jest bardzo płaski i montowany jest pod wiszącą szafką. Dlatego nie zajmuje miejsca i jest prawie mało widoczny. W momencie, kiedy chcemy go użyć, po prostu go wysuwamy i wtedy się uruchamia. Po zakończonym pichceniu zasuwamy go z powrotem. Wyciągana profile podokienne (rzuć okiem) może być zrobiona z tego samego materiału co szafki kuchenne i tym bardziej nie będzie się rzucać w oczy.
Jest to więc świetne wyjście dla tych, którzy nie mieli ochoty zdecydować się na okap z powodu jego gabarytów. W obecnych czasach zatem jesteśmy w stanie połączyć pożyteczne z elegancką aranżacją wnętrza kuchni.
Powered by Drupal, an open source content management system