Home

Czujniki dymu - najważniejsze funkcje i najbardziej możliwe ceny

Pożar jest żywiołem, którego to trudno czasami jest powstrzymać - nie zadziwia więc fakt, że zawsze dbamy o to, by w lokalizacjach, gdzie się ukazuje, było jak najbezpieczniej. Jak łatwo się zorientować najczęstszym miejscem występowania pożarów są nasze własne mieszkania.
Wnętrze fabryki, hurtowni
Autor: Don Nunn
Źródło: http://www.flickr.com


Mimo tego, iż wielu z nas w obecnej chwili posiada porządne kuchenki, wystarczy chwila nieuwagi, a może stać się prawdziwe nieszczęście. Co ma możliwość pomóc nam w razie takiego problemu?


życie
Źródło: www.nedcon.pl


koszulka
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com


Wbrew wszelkim pozorom zapalić się ma możliwość praktycznie wszystko - i tak naprawdę nawet i najmniejszy płomień ma możność rozrosnąć się w autentyczny koszmar. Wielu spośród nas jednakże sprawę "ognia wewnątrz swojego domu", traktuje dosyć "po macoszemu". Z jakiego powodu? Albowiem sądzimy, iż skoro potrafimy "panować" nad płomieniami - pilnujemy go, gdy jest włączony i wyłączamy zawsze, kiedy nie jest potrzebny, nic naszym osobom nie zagraża. Tymczasem to wystarczy iskra, a nawet coś całkiem innego - zapalona świeczka dla naszego relaksu albo też zbudowania romantycznej atmosfery. Jakkolwiek by to jednak nie było, z ogniem nie ma żartów, dlatego dobrze jest mieć świadomość, w jakim momencie oraz w jakim miejscu następuje możliwość wybuchu płomieni. Aby móc to określić i na czas zareagować, powstała tak nazywana czujka (afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa, którą to możemy zainstalować w każdym pomieszczeniu, a która to - w zależności od modelu i posiadanych funkcji - ma możliwość najzwyczajniej "bić na alarm" lub nawet i wezwać najbliższą nam straż pożarną, czy też załączyć po podłączany do niej system zraszaczy, który coraz bardziej często bywa instalowany w domach poprzez właścicieli.
Taka czujka jest więc jak widać doskonałym rozwiązaniem, a im mocniej czuła, tym wSPAnialej - oczywiście im czulsza, posiadająca więcej funkcji, tym droższa, jednak taki lepszy model mamy możliwość kupić już za okolicę 200 zł.
Powered by Drupal, an open source content management system