W każdym roku czekają nas pewne sytuacje, jakie mieliśmy okazje już poznać, które są powtarzalne i po prostu się powtarzają, jak cykliczne jest życie. Jeśli bowiem spojrzymy na przyrodę, to wszyscy wiemy, że są pory roku, które zachodzą po sobie. Jeśli popatrzymy na nasze życie, to również dostrzeżemy, iż kalendarz w każdym roku wygląda niemal identycznie, są te same dni, ale jest inny rok. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego i nie możemy sobie wyobrazić, by mogło być inaczej.

pit online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy rok to następne wyzwania, lecz wiele z nich jest takich samych jak każdego roku. Przykładowo składanie deklaracji podatkowej, w tym roku będzie to Pit za 2014, za rok znów to zrobimy, to owa powtarzalność – Więc liczby ulegają zmianie, ale istotnie wiele rzeczy jest powtarzalnych. W każdym roku obchodzimy te same święta, oczekujemy tych samych dni, celebrujemy urodziny i imieniny, choć i tak niezwykle odczuwamy upływ czasu.

Niestety, nie możemy przed tym uciec, bo choć powtarzalność występuje dla każdego, to jednakowoż z każdym rokiem stajemy się trochę innymi ludźmi.

Potrzebna jest Ci ciekawa informacja (http://www.waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-medyczne) na ten temat? Sprawdzonych zagadnień szukaj na naszej następnej witrynie. Miłej pracy!

Tak to już jest, nieuniknioność upływu czasu jest też uzasadnieniem powtarzalności, mówiąc prościej, to że tyle rzeczy się powtarza świadczy o tym, iż wszyscy przemijamy. Właśnie to w jesień, a tym bardziej w trakcie zimy to czuć, ponieważ w lato jesteśmy trochę rozmarzeni, trochę w innym świecie i nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami. Pora na refleksję nadchodzi, gdy robi się zimno, gdy nasze wakacyjne plany znów muszą

rozliczenie

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

dojrzeć do lata. Są jednak ludzie, którzy dobrze się w tym czują, w tej powtarzalności, ponieważ wyraża to w jakiś sposób poziom naszego bezpieczeństwa.

Bo jakby to było, jakby każdy dzień był niepewnością, a każdy rok wielką niewiadomą? W jakimś sensie tak jest, przecież nie wiemy czy dany rok przyniesie szczęście (być może jakąś wygraną) czy raczej coś nieprzyjemnego (choroba, śmierć kogoś bliskiego), niemniej, to że są te same punkty każdego roku sprawia, iż posiadamy konkretne drogowskazy. To tak jak chodzimy po górach albo jeździmy samochodem po obcym obszarze. Aby się nie zgubić potrzebujemy drogowskazów. Drogi są wszędzie takie same, ale nie zawsze trafiamy w odpowiednie miejsce, a żeby się nie zagubić potrzebujemy wsparcia, właśnie w postaci takich punktów. Dlatego wszyscy ich potrzebujemy – w większym lub mniejszym stopniu.

Powtarzalność nasza powszednia. Jak to jest z tym znajdywaniem sensu w zwykłych dniach? Czy w ogóle warto się starać?
Tagi: