Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojej własności w sposób określony w przepisach prawa przy udziale sądu lub bez. W nadziei ściągnięcia należności z reguły zleca się odzyskanie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezastąpione do sprawnego przeprowadzenia udanej windykacji.

Autor: HEMMERSBACH
Do przeprowadzenia windykacji można wykorzystać kilka metod (polecamy firmę: . Najchętniej wykorzystywanym jest oczywiście windykacja polubowna , której podstawą jest pomoc w rozłożeniu i zaplanowaniu spłaty i monitorowanie działań dłużnika. W ramach tego sposobu stosuje się takie działania jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Poważniejszą w skutkach formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza oraz karna. Groźba wyroku sądowego jest poważną motywacją dla dłużnika do szybszej spłaty zaległości. Windykacja komornicza obejmuje współdziałanie z komornikiem w celu odzyskania należności.

Zaciekawił Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to szybko przeczytaj jeszcze szczegóły w źródle (https://www.bscav.eu/streaming-online/), odnajdziesz tam inne dane.

Windykacja karna tymczasem oznacza rozpoczęcie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele przedsiębiorstw nie chcących tracić czasu w związku z kłopotem z regulacją długów swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą, którą zazwyczaj zajmują się same firmy windykacyjne. Dodanie informacji o dłużniku w bazie wierzytelności stanowi co więcej dodatkową zachętę do spłaty długów.

Windykacja b2b i b2c
Tagi: