We wszystkich firmach potrzebna będzie osoba, która będzie się zajmować skoordynowaniem i organizacją pracy. Najczęściej rolę tę pełnią asystentki albo sekretarki, do obowiązków których należy przykładowo innymi organizacja spotkań, rozdzielanie korespondencji i wykonywanie innych prac w biurze. Z reguły osoby takie są zatrudniane w pełnym wymiarze godzin, dostają swoje miejsce w biurze i muszą się meldować w pracy w określonym czasie.

Taki model funkcjonuje w większości małych i dużych firm, lecz powoli zaczyna również do nas docierać nowa moda. W krajach zachodnich coraz więcej właścicieli firm korzysta z usług asystentek wirtualnych. Tak naprawdę osoby takie wykonują analogiczne prace, które by robiły przebywając w siedzibie firmy, natomiast jedną z podstawowych zalet takich pracowników jest praca zdalna. Tak naprawdę znaczenia nie będzie, gdzie wirtualny asystent będzie przebywał, ma on określoną pracę do

Co w biurze

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

zrobienia, a telefony i internet gwarantują bezproblemową komunikację ze zleceniodawcą. Więcej znajdziesz: Zobacz (oceń)

Jednym z podstawowych powodów, dla jakich wirtualna asystentka zaczęła zdobywać tak dużą popularność pośród przedsiębiorców, jest duża oszczędność kosztów. Nie trzeba dla takiej osoby przygotowywać biurka w firmie, co wbrew pozorom może pochłonąć pewne koszty, a kolejną oszczędnością jest płacenie za faktycznie przepracowany czas. Przy zatrudnianiu pracownika na pełny etat trzeba mu zapłacić pensję bez względu na to, czy ma co robić czy nie. W przypadku wirtualnych asystentek zapłata będzie jedynie za to, co rzeczywiście zostało zrobione, więc jeżeli pracy będzie nieco mniej, to i koszty będą niższe. Zobacz również stronę:

Także pracownicy zatrudniani w takiej formie odnoszą sporo korzyści. Odpada w tej sytuacji konieczność długich niekiedy dojazdów do pracy, można także w dowolny sposób regulować rozkład dnia. Oczywiście niekiedy trzeba być dostępnym w umówionych wcześniej okresach, ale nie będzie przymusu codziennego pojawiania się w firmie na określoną godzinę.
Wirtualny asystent czyli nowoczesne, całkowicie nowatorskie podejście do biurowych i organizacyjnych prac w firmach
Tagi: