Aktualnie w branży funkcjonuje bardzo wiele firm PR-owych. Na ich usługi nierzadko decydują się firmy, które mają trudności z zarządzaniem swoim wizerunkiem bądź też nie mają swoich działów PR. W obecnych czasach staje się powszechne, że tego typu ważne spawy, jak wizerunek swojego przedsiębiorstwa powierzamy profesjonalistom. Zwłaszcza również właściciele niewielkich firm zaczynają doceniać pozytywne aspekty dobrze prowadzonego PR-u. Tymczasem od tego właśnie, jak prezentujemy się na zewnątrz zależy, jak postrzegają nas nasi klienci.

Konferencja

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście wiele zależy od branży, w jakiej prosperuje konkretna firma, jednak zazwyczaj kontakt z mediami jest konieczny. Nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale zwłaszcza po to, alby skutecznie rozpowszechniać informacje o naszej firmie. Jeśli posiadamy swój własny dział PR, na pewno należy zadbać o to, by nasz personel byli profesjonalnie przygotowani i posiadali pożądane kwalifikacje. Nierzadko zdarza się, że zatrudniamy osobę, która doskonale sprawdza się w pisaniu artykułów, jednak fatalnie wypada w chwili, gdy należy udzielić wywiadu. Wtedy warto zainwestować w szkolenia medialne. Typowe szkolenie zazwyczaj jest prowadzone przez najlepszych trenerów, którzy nadal pracują w mediach. W trakcie tego typu szkoleń pracownicy nabywają umiejętności, dzięki którym bez kłopotu poradzą sobie z tremą przed kamerą. Oprócz tego zapoznają się ze skutecznymi technikami przemawiania do podczas wystąpienia tak, aby nas uważnie słuchali.

Skuteczne szkolenie medialne to także niepowtarzalna okazja, by samodzielnie stanąć na scenie i spróbować swoich sił. Wiele firm PR-owych, które obecnie funkcjonują w branży, mają także w swojej różnorodnej ofercie profesjonalne szkolenia, dedykowane działom handlowym. Oczywiście znajomość pomocnych metod autoprezentacji przyda się każdemu, kto działa w biznesie. Dlatego też na szkolenia medialne zgłaszają się nie tylko przedsiębiorstwa, które chcą zwiększyć umiejętności swoich pracowników, ale też studenci różnych kierunków. Umiejętność skutecznej autoprezentacji jest przydatna, szczególnie jeśli szukamy pracy w branży PR. Osoby, które posiadają tego typu kompetencje są poszukiwanymi kandydatami w działach PR.

Porównaj: kreowanie wizerunku

Jakimi sposobami dobrze radzić sobie z kwestią wystąpień publicznych – parę ciekawostek
Tagi: