Jeżeli zrobi się szaro, to obowiązkowo musimy zapalić w domu światła w miejscu w którym jesteśmy, bo w przeciwnym razie nic byśmy tam nie mieli okazji zrobić oraz nagle musielibyśmy pójść spać. Nie mniej trzeba zatroszczyć się o to, żeby lampa pasowała do pozostałego wystroju danego miejsca, aby je dopełniała i jednocześnie, żeby była jak najbardziej funkcjonalna i oszczędna.

Mamy tutaj ogromny wybór

Jeśli poszukujemy lampy sufitowej, to należy się namyślić, czy chcemy taką, która będzie dolegała mocno do sufitu, a trzy klosze z żarówkami będą dość wysoko zaczepione, jak to na przykład przedstawiane nam jest przy lampie Astro Tokai Triple Bar 6137, a może chcemy, żeby lampach (tu) wisiała do dołu, by była wykonana z metalu w kolorze chromu, który wspaniale będzie się dopasowywał z każdym kolorem, jaki zaplanujemy sobie do danego pomieszczenia? Jeśli tak, to trzeba popatrzeć na lampę Italux Ziggy 4pł. Md112923-4a – – która ma 4 żarówki, więc możemy być przekonani, że w pokoju będziemy mieli jasno, lecz równocześnie są one schowane w kulistym kloszu, więc bez wątpienia nie będą się rzucały w oczy.

Ledowe są oszczędne

salon

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Możemy także zadbać o to, aby w naszym domu znajdowały się założone lampy wielopunktowe, które jednocześnie są regulowane na projektorze, a więc w każdej chwili mamy możliwość przemienić miejsce, w które świeci najsilniejszy strumień światła i nakierować je tam, gdzie w konkretnym momencie jest mocniej niezbędne. Takie możliwości oferują nam na przykład lampy Sportlight Spot Lea 3x50w Gu10 5019302. Nie mniej bez względu na to, na jakie lampy do mieszkania się zdecydujemy, warto przypilnować, żeby były one uzbrojone w żarówki Foreverlight 24 Led Smd5050 5W Gu10 Odxx3995 – – a więc w żarówki ledowe, które są mocniej trwałe, rzadziej się przepalają oraz jednocześnie też zapewniają nam sporo mniejszy pobór prądu, przez co oszczędzamy na rachunkach.

Wygląd to nie wszystko

Wygląd lampy jest ważny, gdyż nie ma się ona zbyt odróżniać z całego wystroju naszego pomieszczenia, nie mniej należy wspomnieć o tym, iż równie istotne jest to, czy jest ona energooszczędna, ponieważ przez to rocznie możemy pomniejszyć swoje rachunki za energię nawet o kilkadziesiąt złotych, co z pewnością dla wielu z nas może się okazać bardzo istotne.
Właściwe oświetlenie mieszkania jest bardzo ważne
Tagi: