Wycieraczki do samochodu wykonują wielką pracę i są niezwykle zasadnicze dla bezpieczeństwa prowadzącego pojazd. To na nich spada obowiązek zapewnienia nam dobrej widzialności w ekstremalnych okolicznościach pogodowych. Jednakowoż, jak każdy fragment auta, wycieraczki do samochodu z biegiem czasu się niszczą i trzeba je wymienić.

wycieraczki

Autor: Mario Spann
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne samochody, które wychodzą z sklepów są w większej części doposażone w wycieraczki do samochodu płaskie. Rozstrzygnięcie to zdobywa coraz większe grono sympatyków, choć nie jest pozbawione wad.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz czerpać dane, to zalecamy to źródło. Odnajdziesz tam wiele tekstów na rozpatrywany tu wątek.

Głównie ten rodzaj doposażenia jest aerodynamiczny, co powoduje, że ma mniejszy opór powietrza. Ponadto nie rdzewieje i lepiej dolega do szyby w trakcie znacznych szybkości, a w czasie przymrozków, szybciej oderwać ją od szyby.

Jeśli więc lubimy dynamiczną podróż, ten typ wycieraczek może być dla nas najlepszy. Nie interesowanie się stanem wycieraczek do samochodu jest ryzykowne. Ograniczenie pola widzenia podczas podróży, może być szczególnie niebezpieczne. Dlatego należy zadbać żeby wycieraczki do samochodu pracowały właściwie i nie zostawiały śladów na szybie. Pióra do wycieraczek to wbrew pozorom nie jest jedynie fragment gumy, zawinięty w druciany stelaż.

Powiązany artykuł:

W ciągu własnego bytu pokonują wielkie odległości, oczyszczając duże powierzchnie. Dlatego muszą spełniać sporo kryteriów. Po pierwsze muszą być odpowiednio podatne, aby przylegać do szyby, po drugie odpowiednio sztywne, ażeby prawidłowo zbierać wodę. Dlatego do ich produkcji używa się przeróżne mieszanki gumy. W sytuacji klasycznych wycieraczek bardzo ważne jest również wykończenie części metalowych, które są wystawiane na bardzo

wycieraczki

Autor: Acid Pix
Źródło: http://www.flickr.com

nieprzychylne uwarunkowania zewnętrzne.

Smugi pojedyncze, pokazujące się ciągle poza polem tuż przed oczami kierowcy można pominąć. Na kupno nowej wycieraczki do samochodu, przychodzi czas, gdy na szybie zasięgu widzenia prowadzącego widoczna jest jedna lub więcej ustawicznych kresek. Zdarza się tak dlatego, że zużyte pióra do wycieraczek zamazują szybę i znacznie ograniczają widoczność kierowcy, szczególnie, gdy z naprzeciwka oślepia go inny samochód. Aby chronić wycieraczki samochodowe (przyczepki samochodowe ceny) przed szybkim zużyciem należy przed uruchomieniem przymarzniętych wycieraczek ostrożnie odkleić je od szyby. Jeżeli są porządnie przymarznięte, oderwanie pióra grozi uszkodzeniem. Pomaga sprawny odmrażacz do szyb, którym należy opryskać szybę i pióro. Śnieg znajdujący się na szybie, po której szorują wycieraczki, także je uszkadza.

Więcej informacji:

Wycieraczki do samochodu to często bagatelizowany detal użytkowy auta
Tagi: