Prawidłowo zgrane opony i właściwie wykonany montaż, to kwestie które wpływają na bezpieczeństwo kierującego, oraz na pewne używanie opon.

Wymiana opon to nie jedynie zdejmowanie jednego kompletu i zamontowanie drugiego. Przed założeniem felgi i opony (czytaj resztę pod adresem) samochodowej są gruntownie myte, na ogół pod ciśnieniem, w celu usunięcia jakichkolwiek zanieczyszczeń, które zdołają przyczyniać się na wyważanie kół. Testowany powinien być ogólny stan opon, także głębokości bieżnika. Nie ma w terminarzu daty, kiedy trzeba zamienić opony samochodowe. Tyczy się to zarówno czasu zimowego, jak i letniego. Opon goodyear zimowych powinno się używać wtenczas, jak zachodzą temperatury ujemne. Tymczasem opony samochodowe letnie, należy zakładać, gdy temperatura dzienna bywa cały czas dodatnia.Tanie opony zimowe netcar są oponami miękkimi. To oznacza, że zatrzymują sporą giętkość nawet przy niskich temperaturach. To cecha korzystna w zimie, lecz już w lecie może powodować trudności. Mocno rozgrzana opona zimowa będzie się ślizgać, zarówno przy starcie i hamowaniu, jak i na skrętach. Jazda w takich warunkach jest niebezpieczna dla wszystkich eksploatatorów drogi, również pieszych.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wypada pamiętać, że opon zimowych nie wolno stosować letnią porą – . Opona samochodowa zimowa ma zwarty bieżnik, który stawia spory opór. Na śniegu symbolizuje to idealną przyczepność i sterowność, na suchym gorącym asfalcie, to jedynie niepotrzebne tarcie, prowadzące do przegrzania opon i hałas. Ponadto, zwarty bieżnik opon goodyear nie będzie w wstanie poradzić sobie z nadmiarem wody. W rezultacie wóz może przestać reagować na komendy kierowcy, nawet przy niewielkich prędkościach.

Alternatywą dla opon samochodowych letnich i zimowych, mogą być opony całoroczne. Nie trzeba wtenczas pamiętać o każdorazowej wymianie.
Za odpowiednie parametry jazdy na deszczowej i wysuszonej nawierzchni, niezależnie od pory roku, odpowiada wyjątkowa mieszanka gumowa na podwalinie krzemionki. Wyżłobienia skośne skutecznie odprowadzają wodę spod kół . Wzmocniona budowa (materiały kompozytowe o osnowie polimerowej) opony, wzmacnia odporność, także gwarantuje wysokie przebiegi opony.
Odpowiednio dobrane opony samochodowe
Tagi: