Czym byłyby wielkie budowy bez specyficznych, wrastających w niebo dźwigów? Stojące i obrotowe żurawie wieżowe, a także żurawie jeżdżące (mobilne) w istotny sposób przyczyniają się do zintensyfikowania prac przy wielkich budowach. Gigantyczny sprzęt wiąże się jednocześnie profesjonalną obsługę z czyszczeniem i stosownym naprawianiem.

Nie każdą firmę stać bowiem na posiadanie własnego dźwigu, który uniesie kilka, do kilkudziesięciu nawet ton, o wieżowym żurawiu nie wspominając. Na pomoc przychodzą zatem pośrednicy zajmujący się udostępnianiem przytoczonych wcześniej żurawi. Kluczowych jest tutaj parę czynników – poza maszyną, która jest potrzebna, warto „zaopatrzyć” się w ważną wiedzę o gigantycznej maszynie.

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chodzi o żurawie do wynajęcia we Wrocławiu, znajdziemy w dolnośląskim centrum wiele informacji, które naprowadzą nas na serwis, obsługę, sprawdzimy jak nabywa się uprawnienia i zorientujemy się w cenach za wypożyczenie.

Jeśli potrzebne Ci kolejne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (http://lpsp.pl/kariera/) pod ten link. Znajdziesz tam materiały napisane przy wykorzystaniu analogicznej retoryki.

Kluczowa sprawa to fachowiec, czyli człowiek, który potrafi obsługiwać się żurawiem i wysięgnikami tej machiny, które sięgają do kilkudziesięciu metrów. Wyczucie dźwigni, układu sterowania to jedno, wyjątkowa uważność i idealny wzrok będą wręcz kluczowe. Bez właściwego wyczucia sterowania nietrudno o usterkę maszyny i zagrożenie zdrowia pracujących na budowach robotników.
Przy ustalaniu ceny za sprzedaż dźwigu w grę wchodzą takie kwestie jak firma produkująca, rok produkcji, parametry wysięgu i wysokości maksymalnej, udźwig maksymalny i na końcu wysięgu. Z tych wskazań negocjuje się cenę, która w nowocześniejszych egzemplarzach przekracza trzysta tysięcy złotych. Na przejęciu maszyny się nie kończy – firma otrzymująca żuraw dostaje kompletne instrukcje obsługi, przepisów bhp i przeszkolenie dla operatorów. Instytucjonalizacja i papirologia muszą być swoją drogą, ale przecież nie powierzy się sterowania dźwigowym monstrum młodemu kursantowi, który do tej pory obsługiwał małe dźwigi.
Serwisanci naprawiają i przeglądają części pochodzące od twórców wszelkich marek, zwłaszcza tych mocnych, czyli od Liebherra, Peinera czy Potaina. W ofertach firm zajmujących się tematyką wielkich dźwigów jak są także specjalistyczne szkolenia na operatorów, kończące się certyfikowanym egzaminem UDT.

Wynajem, czy kupno żurawia, czyli na jakie parametry zwracać uwagę przy wielkich dźwigach?
Tagi: