Mimo iż porządkujemy nasze mieszkanie regularnie to nadchodzi taki czas, że chcemy zrobić generalne porządki. Zwykle tego typu działanie następuje, kiedy przychodziwiosna, kiedy nadchodzą święta lub kiedy czujemy po prostu, iż to już czas. Co wtedy należy zrobić?

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

W zależności do tego, co znajduje się w naszym mieszkaniu, jakie mamy wyposażenie oraz rozkład mieszkania, najważniejsze to odsunąć meble, gdzie zalega kurz różnego rodzaju nieczystości. Znajdźmy wiadro lub miskę do sprzątania, nalejmy do środka wody z jakimś silnym środkiem i umyjmy wszystko dokładnie. Naszykujmy sobie więcej worków, gdyż z pewnością zbierze się trochę odpadów do wyniesienia na śmietnik. Dobry przykład tutaj: worki do kubła

Musimy mieć w domu nie jednego, ale parę mopów, w związku z tym, że niektóre brudy, które zmywamy w czasie gruntownych porządków mogą być bardziej trwałe i przenosić się na inne wyczyszczone już wcześniej płaszczyzny. Dobrze jest w związku z tym zaopatrzyć się we wkłady do mopa (części od mopa). Sprawdza się to szczególnie, gdy myjemy najpierw podłogę na balkonie, nieczystości, jakie się tam znajdują możemy przynieść do mieszkania, dlatego wymieniajmy często wkłady do mopa. W ten sam sposób należy zrobić w łazience, gdzie znajdują się różne nieczystościi bakterie, których nie chcemy późniejprzenosić na przykład do naszej sypialni.

sprzątanie biur

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com

Przy okazji generalnych porządków powinniśmy dobrze umyć okna. Nie zaszkodzi, jeśli w związku z tym zdejmiemy firany i damy je do prania.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to wejdź na adres tej strony (http://ehsbiznespartner.pl/) i pod nim wyszukasz dużo więcej szczegółowych treści.

W zależności od wielkości domu i posiadanych okien wymaga to trochę pracy, lecz skuteczne rozplanowanie w czasie tych zajęć zaprocentuje najlepszymi efektami. Powinniśmy umyć dobrze cała łazienkową armaturę. Jest to przestrzeń podatna na różnego rodzaju zanieczyszczenia, a wychodzą one po jakimś czasie w postacie przebarwienia oraz skazy. Trzeba porządnie je wyczyścić mocnym chemicznym środkiem.

Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że te czynności to nie jest tylko nasze zmartwienie. Jeżeli sprzątamy gruntownie namówmy pozostałych domowników do pomocy w tych zadaniach. Przecież wszyscy mieszkamy w jednym mieszkaniu, wszyscy korzystamy z łazienki i kuchni. Nie gódźmy się na to, żeby te pracochłonne i ciężkie obowiązki były zdane tylko na naszą siłę mięśni. Generalne porządki całego mieszkania to ciężka praca dla wszystkich domowników.
Wielkanoc to znakomity czas na wielkie sprzątanie
Tagi: