Kraków to jedno z najchętniej zwiedzanych miast w Polsce. Do tej dawnej stolicy królów co roku przylatuje i przyjeżdża parę milionów odwiedzających. Przyciągają ich zarówno przepiękne zabytki, ale także kulturalne atrakcje tego wspaniałego miasta. A w Krakowie jest co zwiedzać, o czym każdy kto kiedyś go już zwiedzał miał okazję się przekonać.

Kraków
W rzeczywistości dokładne zwiedzenie tego miasta, wraz ze wszystkimi zabytkami i miejscami, gdzie nie docierają rzesze zwiedzających, wymaga przynajmniej kilku dni – poczytaj. Jednak większość turystów spędza w Krakowie tylko jeden dzień, bardzo popularne są właśnie takie wycieczki po Krakowie, w czasie których zwiedza się wszystkie najbardziej popularne miejsca, dostaje się dwie godziny na kupno pamiątek i po południu wsiada w autobus który zawiezie grupę turystów z powrotem.

Wielu turystów zostaje na kilka dni, dla nich Kraków posiada bogatą propozycję noclegów i kwater. Do dyspozycji są więc pięciogwiazdkowe hotele, ale także niedrogie miejsca w prywatnych pokojach i hostelach.

W czasie zwiedzania Krakowa parę miejsc powinno być niezbędnych na trasie każdej wycieczki zarówno z przewodnikiem, jak i bez.

Czy ten artykuł jest według Ciebie zajmujący? Jeśli tak, to umieszczona tu użyteczna strona niezwykle użyteczna strona również jest godna uwagi!

Miejscem przepięknym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Wawel, wraz grotą w jakiej według legend miał schronienie straszny smok. Samo zwiedzanie Zamku, Katedry Wawelskiej i Smoczej Jamy może zająć kilka godzin, a niewiele dalej znajduje się kolejne niezwykłe miejsce, czyli Rynek w Krakowie. Sukiennice, Kościół Mariacki czy Barbakan to jedynie wybrane miejsca, w których się powinno chociaż na chwilę zatrzymać. Ale poza tymi najbardziej znanymi w okolicach rynku jest sporo innych ciekawych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Jeśli któraś z wycieczek będzie chciała poznać to miasto dokładniej, oglądnąć miejsca, gdzie nie docierają tłumy, to przydać jej się mogą przewodnicy po Krakowie, którzy dostosują zwiedzanie miasta do potrzeb każdego.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość informacji na opisywane zagadnienie – poczytaj także (http://www.hsgsun.com.pl/fotowoltaika-lublin) wszystko, co Cię fascynuje na ten temat.

Warto z czegoś takiego skorzystać, ponieważ z pewnością będzie się można sporo więcej dowiedzieć, niż podczas samodzielnego zwiedzania.

Co ciekawego i wartego oglądnięcia znajduje się w stolicy Małopolski?
Tagi: