Kraków to jedno z najchętniej zwiedzanych miast w Polsce. Do tej dawnej stolicy królów co roku przylatuje i przyjeżdża parę milionów odwiedzających. Przyciągają ich zarówno przepiękne zabytki, ale także kulturalne atrakcje tego wspaniałego miasta. A w Krakowie jest co zwiedzać, o czym każdy kto kiedyś go już zwiedzał miał okazję się przekonać.

Kraków
W rzeczywistości dokładne zwiedzenie tego miasta, wraz ze wszystkimi zabytkami i miejscami, gdzie nie docierają rzesze zwiedzających, wymaga przynajmniej kilku dni – poczytaj. Jednak większość turystów spędza w Krakowie tylko jeden dzień, bardzo popularne są właśnie takie wycieczki po Krakowie, w czasie których zwiedza się wszystkie najbardziej popularne miejsca, dostaje się dwie godziny na kupno pamiątek i po południu wsiada w autobus który zawiezie grupę turystów z powrotem.

Wielu turystów zostaje na kilka dni, dla nich Kraków posiada bogatą propozycję noclegów i kwater. Do dyspozycji są więc pięciogwiazdkowe hotele, ale także niedrogie miejsca w prywatnych pokojach i hostelach.

W czasie zwiedzania Krakowa parę miejsc powinno być niezbędnych na trasie każdej wycieczki zarówno z przewodnikiem, jak i bez.użyteczna strona – https://eccoholiday.com/region/bulgaria/obzor/ -Miejscem przepięknym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Wawel, wraz grotą w jakiej według legend miał schronienie straszny smok. Samo zwiedzanie Zamku, Katedry Wawelskiej i Smoczej Jamy może zająć kilka godzin, a niewiele dalej znajduje się kolejne niezwykłe miejsce, czyli Rynek w Krakowie. Sukiennice, Kościół Mariacki czy Barbakan to jedynie wybrane miejsca, w których się powinno chociaż na chwilę zatrzymać.

By rozwijać się w wybranym dziale – kontynuuj czytanie (https://polished.pl/firma-sprzatajaca-mieszkania-warszawa/) kolejnych ciekawych myśli w przeróżnych postach. Kliknij w podany link i czytaj bez ograniczeń.

Ale poza tymi najbardziej znanymi w okolicach rynku jest sporo innych ciekawych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Jeśli któraś z wycieczek będzie chciała poznać to miasto dokładniej, oglądnąć miejsca, gdzie nie docierają tłumy, to przydać jej się mogą przewodnicy po Krakowie, którzy dostosują zwiedzanie miasta do potrzeb każdego. Warto z czegoś takiego skorzystać, ponieważ z pewnością będzie się można sporo więcej dowiedzieć, niż podczas samodzielnego zwiedzania.

Co ciekawego i wartego oglądnięcia znajduje się w stolicy Małopolski?
Tagi: