Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zaobserwować niepokojącą sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co jedynie wybrane mogą pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wiadomości przychodzą z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

Czy w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy dające kolejne etaty? Zdania radnych są podzielone. Jedni są przekonani, iż same koszty przedsięwzięcia są bardzo duże,| a co istotne nie gwarantują powodzenia. Odpowiedzią na to zagadnienie jest sąsiednia gmina, która mimo wielu działań pozyskała tylko jednego inwestora. Zobacz oferty pracy kutno. Druga grupa ma inne spojrzenie. Są zdania , iż strefa jest konieczna i jeśli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie przekona się czy to było właściwe posunięcie. Należy pukać do każdych drzwi, aby walczyć z bezrobociem i to jest ich myśl przewodnia.To na razie koncepty, a jak się przedstawia obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu? Żywiec, z przyczyny swego zachwycającego położenia to dobrze rozwinięta turystyka, gastronomia – ładnymi apartamentami z rewala – oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele czy pensjonaty nieustannie poszukują pełnych zapału osób, które z zaangażowaniem i pasją oddadzą się obowiązkom które przydzielono im w nowym miejscu pracy (Polecamy oferty pracy ełk).

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo w Żywcu pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. Szczególnie, że lada dzień nastąpi sezon wiosenno-letni, a wraz z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To doskonała propozycja, zazwyczaj dla tych osób, które nie posiadają stałej pracy.

Poszukiwana jest przez Ciebie wiarygodna informacja z serwisu? Dobrze się składa, gdyż opracowaliśmy dla Ciebie dawkę świeżych postów. Należy kliknąć w link.

Dobrą stroną prac sezonowych jest to, że naszym chlebodawcom nie zależy jedynie na dyplomach, co na zaangażowaniu i potrzeby rozwoju własnej wiedzy. Dzięki temu obowiązki mogą być wykonywane równie dobrze przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez praktyki.
Które jeszcze zawody poszukiwane są na obszarze miasta? Dobrym pomysłem jest przejrzeć oferty pracy w internecie. Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, np.: oferty pracy kalisz – a jest możliwość, że odnajdziemy satysfakcjonującą nas pracę.
Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu
Tagi: