Czasem brak nam środków na kupowanie jakiegoś produktu. Na całe szczęście nie martwimy się tym, bo wiemy, że pewnie niebawem pojawi się jakaś promocja. Nie od wczoraj przecież wiadomo, że obniżki cen są niemal w każdym sklepie. Niektóre sklepy stawiają tylko na wyprzedaże sezonowe, ale są i takie sklepy, które rozdają gazetki promocyjne, kilka razy w miesięcy. Oczywiście to, co widzimy w gazetkach zależy od tego, co w danym momencie sklep chce przecenić.

sklep spożywyczy

Autor: nell haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa, że gazetki promocyjne dostajemy do naszych skrzynek na listy, ale ostatnimi czasy po prostu klient (sprawdź to) sam może zabrać sobie taką gazetkę ze sklepu. To o wiele lepsze rozwiązanie. Na dodatek z gazetkami, tak jak z ulotkami, po mieście chodzi sporo osób, które wręczają gazetki promocyjne różnych sklepów. Bardzo często są to gazetki sklepów z materiałami do budowlanki, bo to sklepy, które zrozumiały, że zasypywanie skrzynek na listy nie jest dobrze odbierane. Najlepszym jednak rozwiązaniem są gazetki promocyjne w sieci. Wiele sklepów wybiera tego rodzaju komunikację z klientami. To pozwala każdemu na samodzielne spoglądanie na to, co jest w promocji i zdecydowanie jest to bardziej ekologiczne niż stosy zwykłych gazetek.

supermarket

Autor: Lordcolus
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się, że można znaleźć towar w promocyjnej cenie
Jeżeli chodzi o dzisiejszy marketing to trzeba pamiętać o różnych możliwościach. Nie możemy sobie nic odpuszczać. A zwłaszcza, jeżeli jest ogromna konkurencja. Wszyscy wiemy, że mniej konkurencyjnych opcji jest, jeśli chodzi na przykład o czyszczenie dużych powierzchni, a inna konkurencja jest, gdy weźmiemy pod uwagę branżę spożywczą. Tak, więc każda firma musi wiedzieć, które opcje marketingowe będą dla niej odpowiednie. Z tego też powodu w większości sklepów w centrach handlowych, ale nie tylko, są gazetki promocyjne.

Gazetki te mają za zadanie pokazać, jakie produkty w obecnej chwili są w konkretnym sklepie w promocyjnej cenie – Leroy Merlin cały czas zmienia ofertę zależnie od pory roku co można sprawdzić w gazetkach tej sieci. Pozwalają one klientom przejrzeć ofertę z tańszymi produktami na spokojnie. Większość osób zabiera gazetki promocyjne do domu i tam je czyta. Jednak, jeśli ktoś otrzymuje gazetkę do skrzynki na listy, najczęściej niemalże z automatu ją wyrzuca. Dlaczego? Otóż klient woli sam dokonywać wyboru, co jest mu potrzebne, a co jest tylko następnym zbędnym dodatkiem do jego życia. Owszem, gdy czasem dostaniemy gazetkę z materiałami budowlanymi to może się ona nam przydać, bo nie traci ważności w dwa dni, tak jak to bywa z gazetkami ze sklepów spożywczych.

Przeceny dla wszystkich
Tagi: