W Starożytnej cywilizacji Bliskiego Wschodu ludzie zakładali w czasie różnych ceremonii peruczki i sztuczne brody. Chinki zapinały włosy na karku w kunsztowne konstrukcje. Z kolei Europejki w epoce renesansu musiały depilować włosy przylegające do twarzy, aby optycznie powiększyć czoło.

salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś niewiele się zmieniło – wciąż poddajemy włosy różnym zabiegom, aby stały się bardziej wrażliwe na układanie, wpisywały się w najświeższe trendy modowe bądź ukazywały styl. Kędziory są obiektem zazdrości posiadaczek prostych fryzur. Jednak, dbanie i układanie loków nie jest prostym zadaniem.

Loki wykazują skłonność do przesuszania się oraz mają skłonność na puszenie , co przeszkadza w ułożeniu włosów pożądanego kształtu. Należy je odżywiać, nawilżać i używać właściwych kosmetyków do lokowanych włosów, aby miały sprężystość. W większości przypadków, poddawanie prostowaniu loków jest zajęciem pracochłonnym i zaraz po spotkaniu loków z wilgocią fryzura ulega zniszczeniu. Najprostszym sposobem na podkreślenie piękna kędziorów jest wydobycie prawdziwego skrętu włosa. Ratunkiem mogą być kosmetyki, które pomogą poradzić sobie z niesfornymi lokami. Sklep z kosmetykami do włosów posiada ich wiele (zapoznaj się z oferta). Do stylizacji jest sporo środków do wyboru: żele, pianki, olejki itd.

Aby osiągnąć rezultat pięknych sprężystych loczków powinno się stosować określonego środka raz dziennie. Powinno się zainwestować w produkt nabłyszczający w postaci odżywki, aby rozświetlić i nadać życia matowym włosom. Jeśli po użyciu innych preparatów ciągle będą pojawiać się pojedyncze przesuszone włosy, należy zastosować wosk do loków. Można też użyć emulsji do loków, przeznaczonej tylko do loków. Mleczko odżywia, pielęgnuje i lekko nadaje trwałości bez obciążenia, sprawia, że włosy są podatniejsze do układania, bez rezultatu kędzierzawienia.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej na opisywany temat, kliknij na odsyłacz do źródła (http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html) – informacje tu zawarte są bardzo ciekawe.

Jeśli chodzi o balsam do włosów to najefektywniejsza będzie taka, której się nie spłukuje. Dobry jest również jedwab do włosów, wspaniale wygładza włosy proste, ale równie dobrze spisuje się w przypadku loków. Aby nieco zagęścić fryzurę można użyć pianki termoaktywnej, która modeluje i regeneruje włosy.

Aby podporządkować kręcone włosy trzeba zastosować kosmetyki ze sklepu fryzjerskiego.
Tagi: