Apple – gigantyczna firma, która produkuje pecety i smartfony, jest obecnie najbogatszą firmą na globie. Wielki sukces przedsiębiorstwa, które zainicjował legendarny Steve Jobs, ma początek w czymś, co nazywa się atrakcyjny wzór przemysłowy. Każdy wie, że towary Apple silnie odznaczają się fantastycznym projektem. To ogromna zasługa ojca Apple, który charakteryzował się wręcz obsesją na punkcie estetyki. W latach 80 w sprzedaży pojawił się Macintosh, domowy PC, który był komfortowy dla domowego użytkownika. Następne produkty nie były już tak świetne.

(Przeczytaj też )

sala konferencyjna

Autor: Sigma
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/sale_konferencyjne.jpg
Kiedy do przedsiębiorstwa po latach pracy w innej firmie powrócił ojciec, Apple zaczął wyróżniać się niesamowitą estetyką. Naturalnie produkty, takie jak iMac, odznaczały się mocnymi osiągami technicznymi, jednakże najbardziej zachęcające dla klientów okazywały się niepowtarzalne projekty. Sporo osób uważa, że nabywając produkty Apple płaci się jedynie na projekty i magię marki. Jest w tym wniosku dużo prawdy, wyroby Apple są teraz czymś więcej niż zwyczajnymi dobrami sklepowymi.

objaśnia to zagadnienie. W zeszłym roku koreański gigant stoczył potyczkę z Apple – sąd (zobacz również sprawy administracyjne wrocław) orzekł, że Samsung zabrał Apple kilka idei na wzór przemysłowy. Wielu ekspertów wytyka hipokryzję Apple, ponieważ Apple również trochę idei przechwycił od innych podmiotów. Tak było z interfejsem graficznym, który pioniersko pojawił się na urządzeniach firmy Xerox. Gdy ludzie Jobsa oglądali na własne oczy dzieło ludzi z działu PARC, postanowili zaimplementować go w bestsellerowym PC Macintosh. (Więcej tutaj ) Zdaje się że własność przemysłowa musi być porządnie chroniona przez prawo, ale powinno się zachować pewną wolność.

Otwórz ten link firmy przeprowadzkowe wrocław. Na stronie znajdziesz pożyteczne fakty na ten temat, opisane w naszym tekście.

Nie należy zezwolić, by korporacje mogły patentować właściwie każdy, nawet niewielki detal swoich pomysłów, gdyż wpłynie to fatalnie na konkurencję.

Własność patentowa – co i jak
Tagi: