Od niepamiętnych czasów obywatele Polski bali się papierków urzędowych. Wzbudza lęk jedna myśl – jak je zrobić? A za chwilę piętrzą się kolejne. Gdzie je donieść? Co powinno się zdziałać? Czy już wszystko w porządku?

Jeśli nie masz pracy, bądź myślisz o tym, by rzucić obecną i powołać do życia własną firmę, musisz mieć pewność, od czego zacząć. Jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku? To proste. Starczy wystukać w komputerze frazę i na ekranie wyświetli się sporo stron internetowych z podpowiedziami. Będą tam zalecenia prawników, ale i zwykły ludzi, którzy z takim kłopotem się szarpali. Po kolei będzie ukazane, jak rozpocząć. Gdzie na wstępie się udać, jakiego typu dokumenty wypełnić, za co zapłacić. Najpierw należy podjąć decyzję, czy chce się być płatnikiem VAT. Jeżeli tak, już w pierwszym miesiącu prowadzenia firm będzie potrzebny taki dokument, jak vat 7 druk. Na nim zaznaczy się wyliczenia za miesiąc poprzedni (jeśli mamy kwiecień to za marzec) i trzeba będzie złożyć go w skarbówce. Vat 7 druk można pobrać z Internetu lub zabrać formularz bezpośrednio z urzędu.

obliczenia podatkowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zrobi się te podstawowe formalności, okaże się nagle, że swoja firma wcale nie jest taka trudna do powołania. A wtedy można zacząć bez stresu pracować na rynku. W dzisiejszych czasach dobrze założyć stronę internetową firmy i słać kontrahentom newslettery – to łatwy sposób na stały kontakt i najtańsza forma reklamowa. Oczywiście może się zdarzyć, iż start okaże się niezbyt dobry. Niestety w każdej branży może pojawić się osoba, która nas okantuje. Należy pamiętać, iż prawo nas chroni. Warto walczyć o swoją rację. W chwili naruszenia dóbr firmy, trzeba wziąć wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa (bez najmniejszych problemów można go znaleźć w Sieci). Wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ukaże, jak wypełnić formularz. Na stronach www, które je mają, są też rady, jakie kroki podejmować dalej. Częstokroć są również porady radców prawnych.

Najistotniejsze jednak, by nie tchórzyć na starcie. Wszystkie kłopoty można zwalczyć. A radość i pieniądze z posiadania swojej firmy mogą być ogromne. Kto wie, może z czasem to właśnie wy będziecie tłumaczyć znajomym, jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku. Może to właśnie wy będziecie z pierwszej ręki ekspertami. Więcej na[poradnik.wfirma.pl
Papiery, które są pomocne, kiedy myślisz o swojej firmie
Tagi: