Stworzyłeś biznes, który jest pracochłonny, kosztochłonny oraz wymaga profesjonalnych aparatur? Przypuszczalnie będą one, analogicznie jak wiele różnych maszyn narażone na wiele niebezpieczeństw mechanicznych i silnie użytkowane. W takiej kwestii ważne jest, by zainwestować w dobrej marki materiały, z których będą one wytworzone, np. w blachy trudnościeralne Hardox.

Stal hardox

Autor: www.hardox.com
Źródło: www.hardox.com

Nazwa „Hardox” jest zagwarantowana prawnie dla szwedzkiego koncernu, który otrzymuje blachy trudnościeralne. Posiadają one niezwykłe właściwości, przez co są doceniane na rynku europejskim, także polskim. Cechują się one dużą odpornością na ścieranie, wspaniałą wytrzymałością, wysoką udarnością i wzorową tolerancją wykonania i wysokiej jakości powierzchnią. Konstrukcja blachy podlega obróbce przez spawanie, cięcie, frezowanie, gwintowanie i zaginanie. Wykorzystywana jest wszechstronnie, co powoduje, że jest wręcz poszukiwana oraz pożądana przez wiele przedsiębiorstw z sektora. Więcej znajdziesz tu: link do strony.

Przeznaczenie

Blacha Hardox jest używana w takich branżach jak recykling, z której zrobione są niszczarki, chwytaki, a także okładziny skrzyń śmieciarek. W następnej kolejności jest budowa dróg, kamieniołomy i kopalnie, jak i również kopalnie podziemne. Szczególnie dobrze kwalifikuje się w produkcji urządzeń służących do prac wyburzeniowych, korpusów, wywrotek i wielu innych mechanizmów, których systematyczne używanie dopuszcza możliwość powstawania pęknięć, zniekształceń, czy zużycia. Przykładowymi towarami tworzonymi z blach trudnościeralnych są lemiesze, czyli dolne fragmenty korpusu pługów odcinające skibę od gleby. Cenione są one głównie w górnictwie, a materiał(zobacz odlew aluminium) z jakich zostają wytworzone zwiększa ich żywotność porównując do lemieszy wytwarzanych z innych stali trudnościeralnych. W skutek tego zwiększa się wydajność wytwórcza wykorzystywanych maszyn. Dla zainteresowanych tematem: zobacz.

Rodzaje

Lemiesze ze stali trudnościeralnej

Autor: STAL-HURT
Źródło: www.stal-hurt.com

Można wyróżnić parę typów blach Hardox, tj. 400, 450, 500, 550, 600, których różnica polega na twardości rozpoczynającej się od 370 HB, a kończącej na 640 HB. Występuje także Hardox Extreme, która znajduje swoje zastosowanie w wyjątkowych sytuacjach, gdyż jest odporna na wycieranie do 12 razy bardziej w stosunku do Hardox 400. Tego rodzaju materiały podlegają ciągłemu rozwojowi. Ulepszają, rozwijają oraz unowocześniają aparatury, które wspierają kreować niezbędną każdemu człowiekowi infrastrukturę oraz wyroby zapobiegające wyniszczeniu środowiska oraz zapewniające komfortowe życie ludziom.

Jeżeli wspomniałeś o najznakomitszej oraz najbardziej uznawanej stali na świecie to musi być to blacha trudnościeralna.
Tagi: