Zimowy wieczór spędzany z gorącą herbatą, w gronie bliskich przy kominku – na pewno wielu ludzi ma to marzenie. Kiedy uda nam się je zrealizować warto mieć świadomość jakie sprzęty są niezbędne, aby kominek działał prawidłowo. Gdzie poszukiwać niezbędnych akcesoriów?

kominek w salonie

Autor: Henry Zbyszynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli decydujemy się na zamontowanie kominka, warto pamiętać, że podłogę wokół powinno się zabezpieczyć, przede wszystkim gdy jest drewniana. Wszelkie iskry lub gorący popiół mogą doprowadzić do pożaru i bardzo poważnych problemów. Pomocny jest także pogrzebacz, którym lekko poprawimy to, czego nie możemy dotykać dłońmi. Oczywiście do wyczyszczenia popiołu i tego, co zgromadzi się obok kominka idealnie sprawdzi się szufelka i miotła. Czym jeszcze posprzątamy popiół? Może się wydawać, że odpowiedni będzie zwykły odkurzacz.

ceramiczny kominek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Nic bardziej mylnego. Trzeba pamiętać, że jeżeli nie jest to specjalny odkurzacz do popiołu (na przykład: odkurzacz do popiołu na stronie worki zrobione są z papieru, a w związku z tym ominięta iskierka lub po prostu zbyt ciepły popiół może sprawić, że odkurzacz – moja strona – podpali się. Dlatego też należy zakupić separator (szerzej w portalu http://maragency.pl/kategoria/separatory-piasku/37/) do popiołu. Za pomocą takiego urządzenia bez najmniejszych uszkodzeń, doskonale oczyścimy kominek z popiołu. Dodatkowo prócz miejsca na odpadki ma filtr. To idealne narzędzie do oczyszczania. Aktualnie niemalże wszystkie oferty znajdziemy w Internecie. W dodatku zrobimy zakupy bez konieczności wychodzenia z domu. W związku z tym wszelkich akcesoriów do kominka możemy szukać online. Jest to niezwykle szybki sposób, dzięki któremu możemy dobrać najlepszą ofertę. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę hasła, takie jak przykładowo: „akcesoria kominkowe” czy konkretniej: „separator do popiołu” – ciekawie napisane. W odpowiedzi otrzymamy duży wachlarz usług sklepów internetowych. Możemy w nich skrupulatnie przyjrzeć się właściwościom oraz cenom konkretnych produktów. Dodatkowo dzięki wszelkiego rodzaju porównywarkom cen możemy upewnić się czy oferta, którą wybraliśmy jest najlepszą z przedstawionych na rynku.

Oczywiście jeśli całkowicie nie znamy się na tych sprzętach i nie jesteśmy w stanie ocenić akcesoriów obejrzanych w Internecie, należy wybrać się do specjalistycznego sklepu, w którym fachowcy doradzą nam, co jest bardzo dobre dla nas. Kominek to nie tylko cudownie spędzane wieczory i relaks. To również obowiązki, przede wszystkim skrupulatnego czyszczenia. Z fachowym sprzętem na pewno będą mocno ułatwione i nie sprawią żadnych problemów.
Jak poszukiwać niezbędnych akcesoriów do kominków?
Tagi: