Folie samochodowe

Źródło: sklep.lambda.pl

Popularność taśmy samoprzylepnej bezustannie wzrasta już od ponad dekady. Wraz z rozwojem techniki i zmian zachodzących w biznesie jest ona coraz szerzej wykorzystywana. Folie samoprzylepne w formie nalepek są z nami już od najmłodszych lat. Ale ich funkcja jest strategiczna w wielu innych obszarach biznesowych.
 
Innymi najbardziej znanymi oraz dostępnymi foliami, odrębny rynek stworzyły profesjonalne folie samoprzylepne.
Przeznaczone są do konkretnych zastosowań przemysłowych oraz marketingowych. Folie używa się na przykład do uszczelniania izolacji, połączenia elementów, jako uszczelki i pewnej ochrony powierzchni. Dostępne są zarazem jedno oraz dwustronnie klejące.
 
Najbardziej masowym użyciem folii samoprzylepnych jest zrobienie nośnika reklamowego. Reklama taka może być w formie drukowanej folii albo odpowiednio wyciętego wzoru. Dla grafiki drukowanej do wyboru są różne technologie i folie, zależnie od planowanego zastosowania. Jeśli chcemy reklamy na równej płaszczyźnie wybierzemy klasyczny druk na folii matowej lub połyskującej. Tą reklamę możemy zabezpieczyć przed działaniem promieni słonecznych i przedłużyć jej trwałość. W przypadku krzywych płaszczyzn stosuje się folię wylewaną. Zazwyczaj jest wykorzystywana do reklamy naklejanej na samochodach (produkowane są nawet specjalne folie samochodowe). Inną popularną technologią jest One Way Vision. Folia z specjalnymi otworkami, która z jednej strony zapewnia widoczność, z drugiej widać reklamę. Dodatkowa ewentualność wykorzystania folii samoprzylepnej drukowanej to folie do podświetleń najlepiej działające na wszelkiego rodzaju kasetonach.
 
Jeżeli myślimy o wycinanym kształcie idealne dla nas są folie ploterowe. Tu również potrzebujemy zaznaczyć umiejscowienie folii i jej trwałość. Inaczej robione są reklamy niedługie na przykład na witryny sklepowe natomiast inaczej aplikacje na pojazdy. Metody nakładania na siebie kilku powłok folii umożliwiają uzyskanie bardzo atrakcyjnych wzorów. Dystrybucja folii i papierów samoprzylepnych jest bardzo intratnym biznesem przez wzgląd na zwiększające się zainteresowanie i zapotrzebowanie takimi materiałami.

Użycie folii samoprzylepnej w transporcie oraz reklamie
Tagi: