Do produkowania bardzo dobrych maszyn i technologii potrzebne są najnowsze materiały. Pośród nich produkowane są blachy trudnościeralne. Są bardzo wytrzymałe oraz – jak wskazuje nazewnictwo – ścieranie. Używane są one w przeróżnych celach, na przykład do wytwarzania części przyrządów rolniczych, samochodowych czy też konstrukcji. Aby najlepiej z nich korzystać należy poddać je obróbce. Ważne jest fachowe cięcie blach.

blacha

Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje wiele metod przecinania. Najlepszym stylem jest cięcie plazmowe, dodatkowo oferowane jest cięcie wodą (dobry sposób na cięcie stali), tlenowe i laserowe – przejdź do strony. Warto spojrzeć na nie z bliska.
Cięcie plazmowe jest stosunkowo niedrogie w porównaniu z pozostałymi metodami. Jest naprawdę szybkie i nie wymusza wstępnego nagrzania blachy. Dodatkowo jest bardzo precyzyjne.

Równie zajmujący artykuł prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę kable producent i zobacz, jakie informacje tam znajdziesz. One również Cię zaciekawią!

Żeby krawędzie pozostały idealne, grubość przecinanej blachy nie powinna przekraczać 40 mm. Warto mieć świadomość, że maszyny, którymi wykonywane jest cięcie plazmowe są drogie, jednak wydajność i dobre strony tej metody sprawiają, że finansowe koszty zwrócą się po krótkim czasie. Kolejnym plusem jest z pewnością to, że można ciąć dwoma i więcej palnikami na raz. Natomiast metoda wodna, doskonała jeżeli chodzi o cięcie stali polega na przecinaniu przy pomocy strumienia wody do którego dodany jest materiał ścierny. Metoda ta przeprowadzana jest na zimno, w związku z czym blachy są odporne na wgniecenia spowodowane zbyt wysoką temperaturą.

stalowe motywy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Cięcie tlenowe wykonywane jest natomiast palnikiem tlenowym. To styl używany od dawna. Jako że jest on stosunkowo prosty, jest także dość niedrogi. Choć cięcie nie jest szybkie, z powodzeniem działa z kilkoma i więcej palnikami pracującymi w tym samym czasie. Jeśli chodzi o cięcie laserowym, przeprowadzane jest rzecz jasna za pomocą lasera. Jest to idealny sposób do obróbki cienkich blach. Przeprowadzany jest dość powoli ze stosowaniem naprawdę dużej temperatury. Warto dodać, że uważany jest za najbardziej precyzyjny i niezawodny.
Aktualnie wszystko możemy znaleźć w Internecie. Podobnie jest z firmami zajmującymi się cięciem blach. Jeśli interesują nas takie oferty należy jedynie wprowadzić w wyszukiwarkę frazę: „cięcie blach oferta” lub rozdrabniacz do drewna doprecyzować o miasto, którym jesteśmy zainteresowani, np. „cięcie stali Kraków”. W odpowiedzi uzyskamy długi wachlarz usług, pośród których na pewno każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie.
Metody cięcia blach stalowych: opis i najlepsze rozwiązania
Tagi: