Reklama zewnętrzna formułowana jest angielskim słowem outdoor, co oznacza na zewnątrz, poza domem. Jak więc nietrudno się domyślić reklama zewnętrzna, to taka odmiana reklamy, która jest akcentowana na zewnątrz, w rozmaitych miejscach, w których przebywają ludzie. Reklama taka na ogół przedstawiana jest na takich nośnikach, jak na przykład billboardy, banery reklamowe, telebimy, słupy ogłoszeniowe i niemało innych.

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com
Ta forma reklamy (zdecydowanie więcej znajdziesz na www) charakteryzuje się aktualnie niesłychanie wielką efektywnością, albowiem dociera do znacznej ilości osób, co więcej nierzadko jest ona prezentowana w określonych miejscach gdzie przebywają pewne grupy ludzi, przykładowo reklamy o koncertach dla studentów na pewno będą znajdować się na terenie uniwersytetów, miasteczek studenckich czy też akademików. Taka forma reklamy ma istotnie dużą siłę przekazu i cechuje się znaczną skutecznością.

Współcześnie możemy wyróżnić niemało typów reklamy zewnętrznej, a jakie z nich cieszą się największą renomą, a co za tym idzie efektywnością? Jedną z nich są billboardy, to znaczy tablice, które przedstawiają plakaty reklamowe. Zwykle zdołamy je spotkać w miarach 6×3 metry. Billboardy nadzwyczaj często są umieszczane w porządnie oświetlonych miejscach, na przykład przy ulicach bądź też w centrum miasta, da się także zauważyć, że sporo z nich jest oświetlanych nocą.

link

Autor: K.rol2007
Źródło: http://www.flickr.com
Inną także modną postacią reklamy zewnętrznej jest reklama wielkoformatowa, jaka zazwyczaj jest przedstawiana na elewacjach budynków bądź też w czasie remontów budynków, wówczas znajduje się ona na rusztowaniach.

Czy ten komentarz ze strony (https://danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/pianina-fortepiany-transport-wroclaw/) namówił Cię do zostawienia swej oceny? Niezmiernie nam miło. Zatem nie zwlekaj i pisz coś!

Reklama taka (Medas Media) ma faktycznie niesłychanie spory format, może być stworzona z materiału, który przepuszcza światło czy w ogóle go nie przepuszcza.
Powinno się także dodać o reklamie pneumatycznej. Jest to reklama dmuchana, na jaką składa się mobilny pneumatyczny dmuchany nośnik reklamowy. Jest to reklama uwypuklana na przykrótki czas, na przykład podczas rozmaitych koncertów i innych uroczystości plenerowych. Jest ona prosta w montażu, nadzwyczaj lekka i nie wywołuje większych problemów, też w trakcie transportu.

Czym jest reklama zewnętrzna i jakie słynne warianty takiej reklamy zdołamy współcześnie wyróżnić?
Tagi: