Telebim, zazwyczaj nazywany też jako ekran led, to niezwykle skomplikowane w zbudowaniu urządzenie do rzucania obrazów statycznych oraz dynamicznych. Matryca telebimu zrobiona jest z lampek diodowych, które wyróżnia wielka moc emisji światła . Aktualnie, zazwyczaj jesteśmy w stanie natknąć się na technologie typu 2RGB, RGB i SMD.

reklama

Autor: minimalform
Źródło: http://www.flickr.com
W technologii 2RGB, aby skonstruować pojedynczy piksel trzeba użyć aż czterech diod. Dwie z nich mają kolor czerwony, zielona i niebieska po jednej. Ogromnym atutem tego typu zamontowania elementów jest fakt, iż konstruują one piksele wirtualne. Dzięki temu uzyskujemy to, że telebimy tego typu mają dwukrotnie większą rozdzielczość – telebim lubartów lubelska. Jak prezentują się inne sytuacje?

W technice RGB i SMD lampki diodowe każdej z barw umieszczane są w tej samej ilości. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku technologii SMD diody są trójkolorowe. To sprawia, że pojedyncza dioda może generować światło w 3 kolorach, a to sprawia, że tego typu telebim cechuje się wysoką rozdzielczością na metr kwadratowy i wyświetlanie ekranów w wysokiej jakości. Stosowanie jednak tego typu technologii ma znaczący wpływ na cenę tego typu telebimów, jest on zdecydowanie wyższy z powodu zawrotnych cen, a także dużej ilości diod niezbędnych do zrobienia modułów telebimu.

Koszty zakupu telebimów to sprawa jaką koniecznie należy wziąć po uwagę przed kupnem takiego wyposażenia.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany problem, poznaj serwis krowy mleczne, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę.

Niezbędna jest więc właściwa kalkulacja kosztów zakupu. Niezwykle istotne jest, by wyliczyć potencjalny pobór prądu przez telebim. Sytuacja jest tego typu, że im mniejsza liczba diod to właściwie niższe zużycie prądu. Mądrze więc wybrać telebim

reklama

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

skonstruowany z użyciem technologii 2RGB, która jest wyposażona w najlepszy i najbardziej ekonomiczny współczynnik ilości pikseli do ilości pobieranej energii przez telebim – . Telebimy charakteryzują się dużą przewagą podczas organizacji wydarzeń masowych,jednocześnie nad projektorami, jak i ekranami plazmowymi.

Jest tak, bo podczas dużego słońca obraz (ramy na wymiar) wyświetlany z telebimu jest bez wątpienia dostrzegalny. Nawet mocne promieniowanie słoneczne nie robi znacznych kłopotów z wyświetlaniem treści. To dzięki znacznej mocy strumienia światła, którą wysyłają telebimy.

Jakiego typu technologie zastosowane są w telebimach? Czym się charakteryzują, co je różni?
Tagi: