Po ziemi chodzi mnóstwo ludzi, w głowach których powstają świetne pomysły na biznes. Zdarza się jednak jednak, że nie potrafią się przebić, lub najzwyczajniej w świecie – nie posiadają pieniędzy na początek. Czy dobry pomysł może liczyć na pomocną dłoń?

ludzie biznesu

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Tak. Wartym uwagi rozwiązaniem okazał się fundusz kapitału zalążkowego. Na czym polega? Człowiek z pomysłem na postęp branży biotechnologicznej czy IT przychodzi do Funduszu. On stwierdza, czy rzeczywiście jest potencjał. Jeśli tak, w zamian za nie więcej aniżeli 50% udziałów, pomaga stworzyć przedsiębiorstwo, zaplanować biznesplan, udostępni lokal na siedzibę i sprzęt. Przedsiębiorstwo krok po kroku będzie rosnąć, ponieważ pieniądze z dofinansowania wesprą jej towar czy usługę. Fundusz zalążkowy to więc idealne rozwiązanie dla rodzących się przedsiębiorstw. Co ważne takie środki finansowe rozmieszczone są na terenie wszystkich polskich województw (dolnośląskim, małopolskim, pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim…).

Czy aby na pewno doradca NewConnect pomoże w debiucie na rynku akcji?

Rzecz oczywista.

Jeżeli chcesz bezzwłocznie odnaleźć analogiczne materiały odnoszące się do omawianego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego typu witrynie.

Czym właściwie stał się rynek akcji NC? To rynek dla średnich, dobrze rozwijających się przedsiębiorstw, które do następnego rozwoju potrzebują nadprogramowych pieniędzy. Otrzymane od inwestorów mają przysłużyć się większemu wzrostowi.

biznesmeni po pracy

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek jest także pociągający dla inwestorów, gdyż mają prosty dostęp do właścicieli przedsiębiorstw, których pomysł na biznes jest tak niezwykle interesujący, że w w najbliższym czasie może przyprowadzić miliony. Alternatywny rynek akcji to właściwe miejsce na zadebiutowanie spółek z branży nanotechnologicznej czy IT. Należy jednak mieć świadomość, że przygotować do startu na NewConnect może tylko certyfikowany doradca jak na serwisie . tego typu zależność jest absolutnie obowiązkowa. Nie każdy jeden doradca NewConnect może pochwalić się spektakularnymi wejściami, ale najlepsi na rodzimym rynku potrafią wprowadzić nawet po kilka spółek. Listę autoryzowanych doradców można odnaleźć na stronie internetowej NC. Którego konkretnie wytypować, decyduje spółka, ponieważ tylko ona opłaca jego obsługę.
Masz plan na biznes, ale nie wiesz, jak zdobyć finanse na rozpoczęcie działalności?
Tagi: