Wyposażenie robocze to jeden z najważniejszych elementów warsztatu pracownika. Szczególnie w branży produkcyjnej ciężko nie utożsamiać pracowników z profesjonalnym, firmowym ubraniem roboczym.

styropian

Autor: Baumit
Przy pracach sezonowych nieraz zdarza się jednak, że ludzie wykonują ciężką pracę bez stosownych, określonych w regułach BHP ubrań roboczych.

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zaopatrzenie swojego pracownika w odpowiedni zestaw ubrań roboczych. Z myślą o nich stworzone są tzw. markety BHP, w których można zakupić artykuły bhp szczecin (odzież robocza szczecin – sprawdź sklep) przydatne w danej pracy. Katalogi ubrań proponują niemalże wszystko – m.in. ochronę głowy, kombinezony, fartuchy ochronne (dowiedz się więcej), typową odzież do pracy w zimie itp. Do odzieży wierzchniej producenci dokładają niezbędne akcesoria: kaski, okulary, torby na narzędzia czy słuchawki na uszy i inne potrzebne dodatki.

Kolorystycznie dominuje standardowo odcień ciemny, zwykle w odmianach oliwkowych i granatowych. Klasyczne spodnie do pracy składają się w 65 % z tkanin sztucznych, a 35 % z bawełny. Wyjątkiem są spodnie drelichowe i ogrodowe – w całości bawełniane. W przypadku kombinezonów należy zwracać uwagę na to, by pasowały do ciała pracownika. Nie powinny go uwierać, dobrze też, gdy mają w sobie elementy przeciw utarciom i zabrudzeniom.

Kombinezony, jak i kurtki robocze powinny posiadać kilka większych kieszeni, do których zmieszczą się m.in.

Zaintrygował Cię ten wpis? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła (http://www.ksiegowosc-kruger.pl/rozliczenie-pit.php), które przedstawią Ci sporo newsów na ten temat. Namawiamy zatem do kliknięcia w podany link.

długopis czy zapalniczka. Sam materiał okazuje się być bardziej odporny na wytarcia, nie uszkodzi go nawet pobrudzenie smarem, czy olejem. Powinien mieć w zestawie ochronne wkładki nakolannikowe. Ewentualne pochylanie, czy klękanie nie będzie stanowić w warunkach pracy problemu.

odzież robocza empak

Autor: Empak
Źródło: Empak

Nie ma natomiast większego wyznacznika jeśli chodzi o kurtki robocze. Na rynku znajdziemy produkty zarówno całkowicie poliestrowe, jak i te posiadające jedną trzecią (35 %) włókna bawełny. Jeśli chodzi o kurtki niekiedy z podwójnym suwakiem i paroma szwami, sztuczność tkaniny to kolejny atut, zapewniający ochronę przed wytarciami.sprawdź link prawnik trzebnica prawnik trzebnicaJeśli chodzi o pracę nocną, kurtki powinny mieć elementy odblaskowe, z kolei wersje zimowe winny być wyprodukowane z fluorescencyjnej tkaniny.

Właściciele firm powinni kupić pracownikom właściwe ubrania robocze