Zagęszczenie gruntu wykonuje się w celu jego wyższego ustabilizowania, przebieg ten polega na niezwykle drobiazgowym i ścisłym połączeniu gruntu ze spoiwem hydraulicznym, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie lepszych oraz znacznie większych parametrów wytrzymałościowych.

prace ziemne

Autor: Ben Nolan
Źródło: http://www.flickr.com
Wzmacnianie gruntu jest nieraz potrzebne, na przykład w czasie stawiania przeróżnego rodzaju budowli. Porządny grunt upraszcza pracę, a także oddziałuje na jej bezpieczeństwo, powoduje, że realne jest prawidłowe wzniesienie wytrzymałej oraz solidnej budowli.

Stabilizację gruntu pod fundamenty można stworzyć na niemało różnorodnych sposobów z wykorzystaniem różnych metod, użytkuje się między innymi takie towary, jak na przykład cement, wapń, dodatkowo częstokroć wykorzystuje się także popioły lotne. Mało tego stabilizację wolno wykonać z wykorzystaniem rozmaitego rodzaju spoiw, takich jak na przykład silment (źródło), Tefra bądź też Teramix. Mnogość firm proponuje także stworzenie stabilizacji chemicznej gruntu za pośrednictwem środków jenowymiennych, do jakich przynależą między innymi EN1 lub też UPD.

Wzmacnianie gruntów jest usługą, jaka dzisiaj jest oferowana przez przeróżne firmy budowlane. Wskutek tego jeżeli interesuje Cię skorzystanie właśnie z tego typu usługi to możesz być całkowicie przekonany, że uda Ci się odszukać interesującą ofertę i doświadczoną firmą, jaka zrealizuje stabilizację gruntu na zlecenie. Skończony proces stabilizowania gruntu odbywa się w sposób dokładny i profesjonalny, przeprowadza się go na rozliczne sposoby, między innymi za sprawą specjalnej maszyny samojezdnej, która rozstawia zmieszane spoiwo wedle wyznaczonego zapotrzebowania. Ta strategia prac ziemnych przy stabilizacji jest obecnie określana jako stabilizacja na miejscu, czyli stabilizacja In Situ. Multum firm realizuje również stabilizację w mieszarce stacjonarnej, metoda ta jest często określana jako stabilizacja In Place. Metody zagęszczania i stabilizowania gruntu są zestawiane w zależności od potrzeb i także osobistych życzeń Kontrahenta.

Kompetentne i gruntowne zagęszczanie i wzmocnienie gruntu w celu jego stabilizacji