Second-handy, czyli tak zwane „lumpeksy” maja aktualnie drugą młodość. Sklepy z niedrogą odzieżą są chwalone zazwyczaj przez osoby, które lubią być kreatywne, chcą wybija się spośród innych. Second-hand gwarantuje im taką szansę, gdyż ubieranie się pod dyktando popularnych marek odzieżowych jest mało unikalne i kreatywne.

secondhand

Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie second-hand i lumpeks, to wyłącznie najbardziej popularne określenia. Inne są także używane i bardzo kolorowe, jak szmateks. Tego rodzaju nazwy ukazują podejście, które dominowało kilka lat temu w postrzeganiu takich sklepów. Teraz mówiąc o sklepach z odzieżą używaną generalnie będziemy korzystali ze zwrotów nienacechowanych niż deprymujących. Przemianie jednak uległy nie tylko nazwy.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Wygląd sklepu z odzieżą używaną miał prawdziwą przemianę. Wcześniej temat zakazany, obecnie jeden z najważniejszych wątków poruszanych na forach poświęconych najnowszym trendom.

Chcemy przekazać Ci nowy artykuł na zbliżony temat. Liczymy na to, że Ci się spodoba. Kliknij w link – w nim czeka na Ciebie interesujące zagadnienie (https://www.capira.pl/).

Obecnie second-hand prezentuje się bez wątpienia z klasą. Są tam ubrania na wieszakach, zachęcające przymierzalnie z ogromnymi lustrami, ogólnie przyjemniejsza atmosfera, która zupełnie nie przypomina tej z przeszłości. O second-handowych ciuchach, tych niezwykłych, „upolowanych”, z satysfakcją rozmawiają fashionistki na forach w sieci. Coraz znaczniejsza liczba kobiet mówi, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Więcej informacji – odzież używana Prabuty

Coraz większej popularności zakupów w ciucholandach sprzyja moda na vintage, co oznacza stylizacje, które biorą ubrania z różnych dekad. Ciucholandy są niejako skarbnicami vintage. Na naszych ulicach można już dziś spotkać naprawdę wiele kolorowych stylizacji, bardzo często są to ubrania z lumpeksów. zobaczyć tam można ciuchy wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego czasem decyduje reguła „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak mówią właściciele lumpeksów w hurtowniach z odzieżą używaną także panuje istne zatrzęsienie, ponieważ znacznie więcej przedsiębiorstw stara się dodać do swojej oferty większą liczbę modnych ciuchów. Dawniej bowiem chodziło bardziej o to, żeby tanio się ubrać. Obecnie również jest taki cel, jednak po pierwsze liczy się trend i kreatywność, a secondhandy zaspokajają jedno, jak i drugie – jest tanio i barwnie.
Bardzo często wybieramy odzież z drugiej ręki. Dlaczego tak właśnie jest, co optuje za takim wyborem. O co w tym właściwie chodzi?
Tagi: