Na rozpoczęcie artykułu warto od razu napisać, czym są dobra typu FMCG. Są to towary, które zwykle bardzo szybko się rozchodzą i nie są drogie. Najbardziej oczywistym przykładem są różnorakie produkty jedzeniowe. Można dojść do wniosku, że takie auta nie są produktem pierwszej potrzeby, kupowanym niezależnie od sytuacji gospodarczej. A wyroby spożywcze zawsze natrafią na nabywców – człowiek musi spożywać pokarmy, by utrzymać się przy życiu.

Warzywa i owoce

Autor: Kikkoman
Źródło: Kikkoman

Produkty typu FCMG zwykle charakteryzują się także tym, że prędko się degradują.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na ten temat? Z pewnością notka z witryny (https://olejnik.pl/regaly-jezdne/) też je zawiera, zatem kliknij tu i poznaj je starannie.

Dotyczy to najbardziej wypieków, które po około dwóch dobach od produkcji nie nadają się do spożywania – chyba, że ktoś ma stalowe zęby. Z tej przyczyny fundamentalnym elementem w handlu FCMG jest szybka spedycja. Wszystkie szybko psujące się towary powinny być transportowane bez opóźnień i w odpowiednich warunkach.

Zobacz markowe naczepy: Grupa DBK: naczepy.

Samolot

Źródło: http://sxc.hu/

Najbardziej wymagającą dziedziną spedycji FCMG są usługi transportowe z zastosowaniem chłodziarek. Artykuły żywnościowe, takie jak chociażby ryby, muszą oczywiście dotrzeć do klienta w świeżym stanie. Spożycie starego kotleta może kiepsko odbić się na zdrowiu jedzącego i z tej przyczyny społeczeństwa w cywilizowanych krajach są zabezpieczane przez restrykcyjne normy, które muszą być przestrzegane przez tego typu usługi przewozu towarów: Grupa DBK- dealer Daf.

Na zakończenie artykułu niewielka ciekawostka. Z pewnością każdy z was kiedyś zastanawiał się nad tym, z jakiego powodu dwie wielkie religie monoteistyczne posiadają tak restrykcyjne zakazy spożywania świniny. Otóż te religie powstały w takich regionie naszego świata, w którym temperatury cały rok są dość wysokie. Kiedy słońce praży, mięso błyskawicznie gnije. A wcinanie zgniłej wieprzowiny jest fatalne dla kondycji jedzącego. Brak takich restrykcji w chrześcijaństwie jest wynikiem tego, że religia ta kluła się głównie w chłodniejszym klimacie.

FMCG a transport