Gdy idziemy do fryzjera albo kosmetyczki to wierzymy w to, że wszystko, co będzie używane do pracy z nami będzie sterylnie czyste. Choć może to nie za każdym razem są zabiegi, które ingerują w naszą skórę, jednak nikt nie chce po wizycie w którymkolwiek gabinecie dostać jakiejś choroby. Z tego powodu tak ważne jest, by fryzjerzy i kosmetyczki posiadały sterylizator kosmetyczny.

Domowy sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
To urządzenie, które pozwala utrzymać wszystkie narzędzia (tu) w czystości. Producenci zadbali o to, by było można dokonać wyboru spośród wielu sterylizatorów – . Mamy sterylizatory w różnych cenach i w różnych kształtach a co za tym idzie o różnych możliwościach. Tak, więc każdy fryzjer oraz osoba mająca zakład kosmetyczny będzie mogła znaleźć sterylizator dla swoich narzędzi. Dobrze pamiętać o tym już na samym początku zakładania działalności. Bo nie będzie potem żadnych problemów z utrzymaniem w czystości naszych sprzętów i kliencie okażą się zadowoleni.

Najważniejsze to nie zapominać o czystościKtóra z przedstawicielek płci pięknej nie kocha chadzać do kosmetyczki, palec do budki? A która nie przepada za wizytami u fryzjera? Prawda jest taka, że większość kobiet i sporo mężczyzn lubi po prostu o siebie dbać, bo lubi świetnie wyglądać. Z tego powodu tak istotne jest żeby wybierać dobre salony, gdzie widzimy sterylizator kosmetyczny, który daje możliwość na profesjonalne zdezynfekowanie narzędzi, których używają obsługujący nas fryzjerzy czy kosmetyczki – polecany sklep.

Taki sterylizator powinien być obowiązkowym urządzeniem w każdym gabinecie fryzjerskim oraz w salonie piękności. Bo najistotniejsze, by wszystko było perfekcyjnie czyste. A taki sterylizator pozwala na łatwiejsze zachowanie zasad higieny. Musimy tylko na odpowiedni czas wsadzić wybrane narzędzie pracy do sterylizatora, żeby później móc je wyjąć i zacząć z niego korzystać.

Tego typu sprzęt to koszt od dwudziestu złotych – są to sterylizatory ręczne, do tych trzeba wydać po trzysta i więcej, te są już elektryczne. Najistotniejsze jednak żeby pamiętać, o tym by za każdym razem, bez względu na to czy posiada się urządzenie, posiadać płyn, który oczyści nasze narzędzia ze wszystkich brudów. W tego typu lokalach usługowych, gdzie potrzebny jest sterylizator normy bezpieczeństwa i higieny pracy są bardzo rygorystyczne i należy się do nich stosować, jeśli nie chcemy mieć problemów.
O swoje narzędzia powinniśmy dbać
Tagi: