Odpowiednie jedzenie ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Co robić by nasze ciało poczuło pozytywne efekty zdrowego jedzenia? Regułą powinno być jedzenie od 4 – 5 posiłków dziennie. Racje powinny być skromniejsze, ale pożywiać się możemy wielokrotnie. Nie pomijaj śniadania, jest to naistotniejszy posiłek w ciągu dnia. Wystrzegaj się szybkiego jedzenia, zawsze siedź w trakcie jedzenia, nie rób tego stojąc.

sklep ekologiczny

Autor: PoloGoomba
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się odżywiać aby być zdrowym?

Kolację jedz nie później niż 2 h przed pójściem spać – dzięki temu nie będziesz w nocy głodny. Staraj się aby kolacja nie była zbyt obfita. Kolejną istotną dla zdrowia kwestią jest wypijanie w trakcie dnia dużej ilości wody. Wskazane jest darowanie sobie napojów smakowych. Pozytywny wpływ na zdrowie bez wątpienia mają cytrusy i warzywa. Można je zajadać między posiłkami i zastąpić nimi słodkości. Zamiast mięsa wskazane jest spożywanie ryb. Jeśli ta droga Ci nie pasuje, postaraj się wymienić mięso na to białe. Zdrowsze dla naszego zdrowia jest ciemny chleb. Przy przyrządzaniu korzystniej jest nasze dania dusić, a nie smażyć w oleju. Nieprawidłowe odżywianie może prowadzić do konsekwencje zdrowotne. To co spożywamy ma wpływ na postęp szeregu chorób, m.in miażdżycy.

Więcej –

Czym jest żywność ekologiczna?

Żywność ekologiczna odznacza się tym, że była produkowana metodami rolnictwa naturalnego, czyli bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów. Zawiera więcej minerałów i innych cennych

sklep ekologiczny

Autor: Paul Pitman
Źródło: http://www.flickr.com

składników niż artykuły otrzymane w konwencjonalny sposób. Uprawa roślin tą metodą nie przeciaża środowiska a także ułatwia zachowanie i rozkwit wsi i agrobiznesu. Żywność ekologiczna opatrzona jest odpowiednim atestem – np.

Jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj też (http://oknagalio.pl/okna-pcv/veca) kolejne wiadomości. Należy wejść w ten link.

znakiem charakterystycznego „euroliścia”. Eko sklep to punkt, w którym możemy zakupić zdrową żywność, prężnie funkcjonują także eko sklepy internetowe.

Więcej –

Należy mieć świadomość, że żywność ekologiczna to nie to samo co, zdrowa żywność – to określenie jest wytworem wyłącznie reklamowym. Prócz eko sklepu, żywność ekologiczną możemy dostać bezpośrednio od wytwórcy lub w specjalnie wyodrębnionych półkach w supermarketach. Najczęściej osobami decydującymi się na żywność ekologiczną są ludzie po 30 roku życia, dojrzale troszczący się o swoje samopoczucie, zwolennicy ochrony przyrody.

Zatroszcz się o swój organizm. Przestrzegaj kilku reguł i od razu odczuj poprawę samopoczucia!
Tagi: