budowa

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do wytwarzania maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. blacha trudnościeralne hardox mają zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych mszyny wyspecjalizowanych w robotach ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

blacha (<a href=jeszcze więcej)” />Taki materiał pozwala na nowoczesne, innowacyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną.

Poszukujesz interesujących informacji na ten temat? Świetnie się składa, ponieważ polecany serwis internetowy posiada informacje godne zainteresowania, które są też bardzo ciekawe.

Różne typy stali trudnościeralnej mają inne cechy w zależności od celu, w jakim są wykorzystywane. Są więc odmiany , które cechuje odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek.

Inne typy utwardzają się podvczas pracy i sprawdzają się w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, odporne na wysoką temperaturę, stosowane są w warunkach bardzo wysokiej ścieralności – hartowane w wodzie stosowane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn wykorzystywanych w rolnictwie, na przykład przy wytrwarzaniu rzeczy takich jak lemiesze. Materiały trudnościeralne aby sprostać wymogom rynku, muszą być również łatwo spawalne i proste w obróbce.

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Stal trudnościeralna Hardox 400 można ciąc laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub nakierowanym strumieniem wody z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki zastosowania wieloetapowego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej sprawdzającej ich płaskość. Wyniki tych analiz gromadzone są w hucie i mogą stanowić cenne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla stosujących te narzędzia.
Stalowy mocarz
Tagi: