Stal mamy szansę spawać na kilka sposobów. Wiele osób jednak korzysta z tylko wybranych możliwości w tym zakresie. trzeba więc poznać różnorodne sposoby na spawanie stali. Przekonaj się, jak wiele możesz mieć szanse.

Spawanie

Źródło: sxc.hu
Bardzo znaczną techniką spawania jest zespawanie palnikiem acetylenowo-tlenowym gdzie materiałem łączącym jest drut wykonany z żelaza. Technika ta jest przeznaczona jedynie do wykonania zespolenia stali – spawanie (zobacz pillow plates) stali na – wysokowęglowych. Jeśli masz dostęp do palnika acetylenowego to go użyj! Bardzo dobrym sposobem jest lutowanie za pomocą mosiądzu.

Jeśli ta tematyka Cię ciekawi, to możesz uzyskać podobne dane na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www stanowiska fizyczne.

Ta doskonała technika wykorzystuje stop mosiądzu, który topiąc się może zostać połączona z metalem konstrukcji ramowej. Proces topnienia może nastąpić poprzez ogrzewanie palnikiem acetylenowo-tlenowym pręta mosiężnego z odpowiednim topnikiem. Technika ta może być używana tak do łączenia stali węglowej jak i chromowo-molibdenowej. Ale najbardziej nadaje się do łączenia niewielkich elementów jak np. przelotki linek lub sworznie hamulców.

Technologią MIG możemy połączyć aluminium, stal węglową i chromowo-molibdenową. Narzędzie do spawania nazywany zazwyczaj migomatem jest niezbyt drogi i możliwy do kupienia w większych sklepach z narzędziami. Technika ta jednak nie daje najlepszych spawów. Jest niezwykle popularna w pracach, które nie potrzebują znacznych temperatur lub są wykonywane z automatu. Najtańsze rowery są obecnie tworzone z wykorzystaniem techniki MIG. Ramy tych rowerów potrzebują, identycznie jak i spawane techniką TIG, procesu odprężania.

spawanie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak techniką MIG tak i TIG możemy zespawać niemal wszystko to co może być zespawane. Technologia ta jest najbardziej odpowiednia dla trzech materiałów wymienionych w rozdziale 1. Ponadto technika TIG jest jedyną niezawodną metodą na zespawanie aluminium. Nie jest również tania. Sprzęt może kosztować więcej niż migomat i palnik acetylenowy z osprzętem liczone razem. Zwykły zestaw kosztuje około $1500. Nawet za tak wysoką cenę właściciel urządzenia musi później w nie inwestować np. by spawać cienkie stalowe ścianki narzędzie musi zacząć pracować pod prądem 30 amperów lub mniej. Technika ta także wymaga znacznych umiejętności i cierpliwości. Nie jest to sprzęt dla tych którzy zaczynają, ale jeżeli jesteś absolutnie przekonany, że zespawanie ram jest właśnie tym co chcesz robić to nie ma lepszej techniki.
jest mnóstwo możliwości na odpowiednie zespawaną stal. Czy znasz tak naprawdę najbardziej sprawdzone sposoby?
Tagi: