Czasami przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowych finansów, w związku z czym najkorzystniejszą opcją na zyskanie ich jest wzięcie kredytu. Jeśli naszym celem jest powiększenie majątku przedsiębiorstwa doskonałym rozwiązaniem będzie kredyt inwestycyjny.

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kredyt inwestycyjny dla firm

Już nazwa wskazuje, że kredyt inwestycyjny dla firm dotyczy inwestycji. Mogą to być wszelkie narzędzia, maszyny, patenty, a także modernizację pomieszczeń i nieruchomości. Kredyty te są oferowane na konkretny cel, który firmy muszą jasno określić. W dodatku musimy przygotować wycenę i specyfikację. Jeśli projekt jest naprawdę duży warto napisać niedługi biznesplan. W niektórych bankach przedstawiciel firmy musi liczyć się z tym, że każdy krok inwestycji będzie wymagał potwierdzających faktur. Jeżeli prawidłowo określimy cel, bank upewni się, że inwestycja jest korzystna.

Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia wszelkich formalności to informacje o dochodach oraz potwierdzenie legalności biznesu. Warto złożyć wnioski w kilku bankach, gdyż każdy z nich może inaczej obliczyć naszą zdolność kredytową. Poza tym dzięki takiemu działaniu wybierzemy ofertę, która rzeczywiście będzie dla nas najkorzystniejsza. Niezależnie od tego, czy zaciągamy kredyty we Wrocławiu, Poznaniu, czy Łodzi możemy spłacić je jednorazowo oraz rozłożyć na raty. Wszystkie szczegóły ustalane są podczas sporządzania umowy kredytowej. Ewentualny okres spłaty bywa naprawdę różnorodny, nawet kilkunastoletni. Powzięte kwoty mogą mieścić się w przedziale od 10 tysięcy do nawet 100 milionów złotych. Im większa kwota, tym wymagania są bardziej złożone. Kredyty inwestycyjne dla firm są niezwykle ryzykowne.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com
Dobry kredy obrotowy dla Twojej firmy

W związku z tym bank musi posiadać dobre zabezpieczenie, wyższe niż kwota kredytu. Może to być m.in. hipoteka nieruchomości czy blokada rachunku bankowego. Sytuacja na rynku nie jest pewna, nie wiadomo, czy firma będzie doskonale prosperować przez kolejne lata. Duże kredyty są dzielone na transze, jednocześnie bank ma całkowity wgląd w działania przedsiębiorstwa. Jak już było wspomniane powyżej kredyty inwestycyjne mają naprawdę duże ryzyko, w związku z czym otrzymanie tego typu pożyczki jest dużo trudniejsze. Warto się udać do doradcy, za którego pomocą z pewnością lepiej zrozumiemy przedstawiane nam warunki. Kredyty inwestycyjne to często jedyna okazja do rozwoju. Przedsiębiorstwa potrzebują finansów na nowe inwestycje, więc nierzadko jest to działanie konieczne. Odpowiednio przygotowany biznesplan i ocena ryzyka pozwoli nam na uzyskanie odpowiedniej sumy pieniężnej. Jeśli to nasza jedyna nadzieja na rozwój, naprawdę warto z niej skorzystać, pomimo ryzyka. Dodatkowe informacje znajdziesz klikając w link

Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców i z jakiego powodu uznawany jest za opłacalny?
Tagi: