Zamiatarki przydadzą się w wielu miejscach, mogą służyć bowiem do usuwania różnych nieczystości, które znajdują się wewnątrz budynków, przykładowo hal produkcyjnych, magazynów lub terenów zewnętrznych. Jakie posiadamy typy zamiatarek i co powinniśmy wiedzieć w tym temacie?

Najmniej skomplikowane są zamiatarki ręczne. Ergonomiczne, łatwe w obsłudze. Dzięki nim prędko i wygodnie jesteśmy w stanie zamieść każdą ścieżkę, czy to w magazynie, warsztacie czy na parkingu. Bardziej profesjonalne są zamiatarki z trakcją. Są to tak naprawdę zamiatarki ręczne, lecz z odsysaniem. Polecane są zwłaszcza dla obiektów handlowych i przemysłowych. Mają mocny silnik spalinowy. Idealnie dbają o powierzchnię na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Dla prac wewnętrznych wybierajmy model z cichym napędem.

szczotki

Autor: aotaro
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej profesjonalne zamiatarki to modele z fotelem dla operatora Są najlepsze do czyszczenia średnich i dużych powierzchni wewnątrz, a również na zewnątrz obiektów. Możemy je nabyć w wielu wersjach zależnie od indywidualnych wymagań. Każdy z tych modeli zamiatarek spełnia swoją rolę, ale tylko wtedy, gdy wyposażony będzie we właściwe narzędzie do zamiatania – w szczotki. Zamiatarki posiadają dwa typy szczotek. Jedna z nich to szczotka boczna podmiatająca. Przeznaczona jest do usuwania zanieczyszczeń, jakie zbierają się przy krawężnikach czy ścianach. W czasie swojej pracy przesuwa i nagania śmieci na drogę, po jakiej będzie się poruszać kolejna szczotka – główna.

Publikacja, którą teraz czytasz to nieszablonowe źródło informacji, jednak jeśli szukasz innych tego rodzaju materiałów, to kliknij odnośnik.

Szczotka główna walcowa jest złożona z tulei z mocnego tworzywa. Są w niej wywiercone otwory które służą do osadzenia w nich różnorodnych rodzajów materiałów. Używane były też tuleje z drewna lub kartonu. Każda tuleje (inne wątki tutaj)ch szczotek ma po bokach umocowania, ażeby móc przenieść napęd. Na sprawność zamiatarki na pewno wpływ mają szczotki i operator, jaki jest w stanie wykonać regulację szczotek w maszynie podczas jej eksploatacji. Dobrze ustawiona szczotka będzie zamiatać powierzchnię włosia . Zbyt silne jej zniżenie jest w stanie doprowadzić do podwijania się włosia szczotki, co osłabi jej zdolność do likwidowania zanieczyszczeń z określonej powierzchni. Wybierając więc te urządzenie pamiętajmy, by dobrać je jak najlepiej do naszych oczekiwań. Niekiedy bowiem wystarcza nieskomplikowana zamiatarka ręczna, często jednakże nie obejdzie się bez bardziej profesjonalnego sprzętu.

Do czego przydają się zamiatarki i czy znajdą zastosowanie w miejscu naszej pracy? Co warto wiedzieć na ten temat?