Produkty ekologiczne są coraz popularniejsze, wręcz można powiedzieć że przebojem się wdarły do naszych mieszkań i domów. W teorii ich kupowanie nie będzie niszczyć przyrody, bo zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi standardami, przy wykorzystaniu naturalnych metod i z uwzględnieniem ochrony środowiska. Niestety o dużej części zwykłych produktów nie można tak powiedzieć, bo robi się je w sposób daleko odbiegających od wyobrażeń wielu z nas.

środowisko

Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo rzeczy nawet nie dociera do naszej świadomości, w dobrze pojętym interesie licznych firm bowiem leży, aby nie zrobiło się o nich głośno. Nikt więc nie powinien się dowiedzieć, jaki jest koszt społeczny i środowiskowy wytworzenia jednych jeansowych spodni z bawełny, jak jest od tego skażone środowisko i ile muszą wycierpieć pracujący przy uprawach ludzie. Jeśli ktoś kupi koc z bawełny organicznej , to taka informacja na nim będzie i może się zastanowi, co to jest ta ekologiczna bawełna. Jeśli jednak na spodniach nic nie będzie pisało, to tak naprawdę mało kto będzie się przejmował, jak gdzieś tam w odległym kraju zostały zrobione.

Podobnie jest z pozostałymi produktami wytwarzanymi gdzieś daleko poza granicami Polski.

Kolejna strona, która zawiera wiadomości na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj koszulki polo z nadrukiem i dowiedz się dużo treści.

Jeśli się kupuje stylowe wycieraczki kokosowe też może się nie wiedzieć, czy plantacje, na jakich rosły palmy zostały przygotowane w wyniku wycinki lasów tropikalnych, czy też wszystko miało miejsce przy poszanowaniu przyrody. Takie same obawy mogą mieć osoby które zamierzają kupić kolorowe ręczniki z bambusowej przędzy. Niestety ostatnio znaczek eko trochę zaczął tracić na wartości, a tak naprawdę jest coraz częściej nadużywany.

ekologia

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Wynika to z faktu, że produkty nim opatrzone są znacznie droższe, bo teoretycznie znacznie więcej będzie kosztowała produkcja. Oprócz tego niestety czasami zanim się rozpocznie uprawy ekologiczne, to trzeba zniszczyć trochę przyrody.

Odpowiada Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę wzór pieczątki firmowej pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Szczególnym problemem jest to w krajach równikowych, w jakich nagminnie wycinane są lasy deszczowe będące siedliskiem bardzo dużej liczby roślin i zwierząt. I jeżeli nawet na takim terenie powstanie uprawa nie stosująca chemii, to czy można stwierdzić, że jest ona przyjazna dla przyrody?

Czy moda na produkty eko faktycznie jest taka dobra dla naszej przyrody.
Tagi: