Zbyt intensywnie ujadający pies to zawsze zbytnio duży problem. Uciążliwe szczekanie może zbudzić dziecko, staje się źródłem sąsiedzkich kłótni, zamienia w piekło życie domowników, zaś kiedy taki pies jest pobudzony możesz stracić nad nim kontrolę? Co jesteśmy w stanie na to poradzić? Najbardziej odpowiednim sposobem jest właściwa obroża antyszczekowa.

Obroża dla psa

Autor: Javcon117*
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj jednak, iż twój pupil, chociażby najbardziej niezdyscyplinowany, zasługuje na wygodną obrożę. Tak więc przed kupnem obroży antyszczekowej powinieneś zwrócić uwagę na kilka spraw. Najistotniejsze, ażeby obroża właściwie działała. Żeby odpowiednio wybrać musimy sprawdzić, w jaki sposób nasz pupil szczeka lub wyje. Najprostsze i najtańsze modele sprawdzą takie zachowanie jedynie przy pomocy wbudowanego mikrofonu. To rozwiązanie ma jednakże dużą ilość minusów, ponieważ obroża jest w stanie zareagować, jak szczeka inny pies. Jest w stanie też rozpoznać niepoprawnie inny dźwięk, by określić go jako szczekanie psa. Z pewnością więc nie warto kupować tego rodzaju obroży.

Z pewnością bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie tak zwany system rozpoznawania wibracji krtani. Taki czujnik bez kłopotu sprawdzi czy drga krtań psa. Jeśli tak, właściwie zareaguje, jak ma to miejsce przy odpowiedniej sile i natężeniu szczęku . Jednocześnie, nie każdy z czujników zadziała identycznie. Najbardziej niezawodne więc są rozwiązania z certyfikatem ECMA. Są także najbardziej bezpieczne. Najbardziej zaawansowane obroże antyszczekowe korzystają ze specjalistycznych systemów rozpoznawania szczekania. Stosowanie są w nich sensory wibracji krtani, a jednocześnie wysokiej jakości mikrofony. Dopiero więc po rejestracji obu tych czujników jednocześnie obroża zaczyna korektę. https://sport-dog.pl/ https://www.sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-antyszczekowe-DOGtrace/73

W sumie istnieją trzy typy tego rodzaju obroży. Pierwszą z nich, a jednocześnie najbardziej tanią jest obroża dźwiękowa i ultradźwiękowa. Obroża ta nie jest zbytnio dokładna, przez co występuje niska jakość czujnika mającego wpływ na rozpoznane szczeku. Kolejnym rodzajem jest obroża zapachowa. Efektywność takiego rozwiązania niewiele ustępuje klasycznym obrożom z impulsem.

Jeśli zdecydujemy się jednakże na ten typ obroży musimy liczyć się z kosztami użytkowania, bo niezbędny jest koszt spraju żeby napełnić obrożę. Najbardziej znanymi są obroże elektroniczne. Działają one tak, że w chwili wykrycia szczekania psa, obroża zareaguje bodźcem ostrzegawczym (albo wibracją), zaś jeśli pies dalej szczeka, to obroża zareaguje bodźcem elektrostatycznym.

Jaki istnieje niezawodny sposób na męczące ujadanie psa? Najbardziej korzystnie zainwestować we właściwą obrożę
Tagi: