Mawia się, że Fiat 126p prawdziwie zmotoryzował nasz kraj. Nawet jeśli jest w tym określeniu przesada, to warto przyznać, że ten model samochodu ma duży wpływ na nasz rodzimy rynek. Dowodem tani i ogólnodostępny Cinquecento, który po jakimś czasie doczekał się i swojego lepszego następcy. Z pewnością powinniśmy przyznać, że to faktycznie Seicento jest odtwórcą roli takiego samochodu, jakim w dawnych czasach był znany wszystkim “maluszek”.

Nowy Fiat Panda

Autor: CJD North Shore
Źródło: http://www.flickr.com
Seicento jest autem stworzonym do jazdy po mieście. Jest mały, lecz to sprawia, że prościej jest go zaparkować. Jest również łatwy w prowadzeniu i istotniew parkowaniu dla świeżych kierowców, a również dla kobiet. Ze względu na niską cenę zakupu, niewielkie koszty utrzymania, a również dostępne wszędzie fiat części, jest też kupowany przez dużą ilość starszych małżeństw.

Zainteresowała Cię rozpatrywana w tym artykule problematyka? W takim wypadku kliknij tutaj i zobacz dodatkowo więcej szczegółów w ofercie (http://lpsp.pl/producent-wozow-strazackich/)!

Jest perfekcyjny do niedzielnych wypraw. Więcej na .

Fiat nie ma bogatej historii. Auto miało swoją premierę w 98 roku, początkowo z silnikiem o pojemności 0,9 litra, który wytwarzał 39 koni mechanicznych. Mocniejsza jednostka była dostępna w wersji Sporting – posiadała pojemność 1.1. Model tego rodzaju posiadał aluminiowe felgi i zderzak w kolorze nadwozia, posiadał też znaczniej wyraźne progi i kilka innych dodatków, jak na przykład skrzynia biegów o zmienionych właściwościach. Auto, jak wiele pozostałych posiada swoje wady.

Najczęściej użytkownicy narzekają na wycieki z uszczelki, jaka znajduje siępod pokrywą zaworów, zwłaszcza w wersji z silnikiem 900. Wiadomo, bardzo dużo jest zależne od właściciela i metody eksploatacji. Jednak, mało znawców poleca Seicento o silniku 0,9 litra, a to dlatego, że spalanie nie jest adekwatne do osiągów, w warunkach miejskich natomiast autko może spalić nawet osiem litrów benzyny.

Jeżeli chodzi o wymianę części to nie ma z tym kłopotu, bo są dość łatwo dostępne, jak reflektory fiat. Takie fiat części Kraków można dostać od ręki, często jednakowoż trzeba coś zamówić. Seicento to niezmienne bardzo popularne auto w naszym kraju. No ale ciężko się dziwić. Jest małe, zwinne, bezproblemowo się w nim można nauczyć jeździć, także dla osób, jakie boją się wyjeżdżać na miasto. Chociaż ma swoje słabe strony, to jednakowoż warto pomyśleć o jego zakupie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zakupem Fiata Seicento? Co sądzić o tym samochodzie, czy warto go zakupić?
Tagi: