Pracownik tak naprawdę jest w pracy więcej niż połowę swojego życia. Warto wiec zadbać, by było to miejsce, w jakim jest komfortowo. Nie tylko lokalizacja jest ważna, podobnie ważnym aspektem staje się wygląd, funkcjonalność oraz układ przestrzenny biura. To wszystko wpływa na komfort pracy i bardziej sprawną komunikację, pracownicy mogą poczuć się lepiej, tym samym są w stanie bardziej utożsamiać się ze swoją firmą.

biuro

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólna przestrzeń, odpowiednio rozdzielona na strefy, funkcjonalna i zaaranżowana może zapewnić więcej niż niejedno szkolenie w temacie integracji grupowej. Pracownicy chcą być dumni z miejsca pracy i chcą rzeczywiście poczuć się jej częścią, tego świata, który tworzą z pozostałymi pracownikami. O prestiżu właściwie nie świadczy jedynie zajmowane stanowisko lub wysokość pensji. Nie od dzisiaj jest wiadome, iż biuro ma znaczący wpływ na efektywność pracy, zaś wysoki standard przestrzeni sprawia, iż pracownicy czują się lepiej, mając przekonanie, iż znajdują się w miejscu, w jakim najbardziej istotny komfort pracy.

Czytaj więcej: .

Przestrzeń jest bardzo ważna, wpływa na nasze zachowanie i zachęca do myślenia. Coraz bardziej powszechny na całym świecie jest trend urządzenia biur, odbiega on jednak dalej od sposobów wystroju, jakie znamy. Kiedyś decyzja o aranżacji ograniczała się do wyboru między osobnymi pomieszczeniami a open space’em. Aktualnie natomiast siedziby wielu znanych firm podzielono na strefy, które zależą od charakteru wykonywanej pracy. W ten sposób są strefy do rozmów z klientami oraz miejsca, w jakich mają miejsce spotkania wewnętrzne.

Czy w kontekście tej tematyki masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Wiadomo jednakże, że taki podział nie może być całkowicie arbitralny. Najważniejsze przy urządzaniu, to przyjrzeć się przyzwyczajeniom pracowników i na siłę nie przeprowadzać rewolucji, ponieważ mogłoby to zaburzyć ich poczucie bezpieczeństwa.

Praca osób, jakie są odpowiedzialne za wystrój biura powinna zacząć się od obserwacji ścieżek, które codziennie przemierzają pracownicy. Następnie należy pomyśleć, jak zaplanować przestrzeń. Faktycznie istotne jest, ażeby zmniejszyć pokonywanie przez pracowników odległości, ponieważ zwiększa się efektywność wykorzystania czasu pracy. Oczywiście, w dobrze urządzonym biurze niezbędne są odpowiednie sprzęty, najlepiej takiego typu kupić w materiały biurowe Śląsk, a jednocześnie w punktach, takie jak artykuły papiernicze, zobacz: .

Jak w dzisiejszych czasach projektuje się biura? Jak powinny się prezentować, co powinno się w nich znajdować?