Od kabiny prysznicowej oraz wanny niezwykle często rozpoczyna się projektowanie łazienki. Kabiny muszą być wytrzymałe, by za bardzo często ich nie wymieniać, dlatego jak decydujemy się na dany model powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najważniejsze, ażeby wygoda korzystania była jak największa. Ponadto powinniśmy mieć na uwadze, iż wybór kabiny to też wybór odpowiedniego brodzika.

łazienka wyposażona w szkło hartowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Jedną z najistotniejszych decyzji jest dobór najlepszego materiału, z jakiego wykonana jest kabina.

Akryl, czyli polistyren jest materiałem mniej skomplikowanym w utrzymaniu higieny, ale za to jest niezbyt trwały. Może nawet pękać przy słabej sile nacisku. Zamiana tafli akrylu jest dosyć skomplikowane, jeżeli producent kabiny nie posiada tych części. W odniesieniu do trwałości bezpieczeństwa polecany jest inny wybór – szyba (solidna propozycja) bezpieczna laminowana . Taką szybę bardzo trudno uszkodzić, zaś jak pęka, to delikatnie, to znaczy, iż ochrania przed skaleczeniem.

Takie szkło również się nie rysuje, jest również prostsze w dokładnym czyszczeniu.

Kabina jest zakupem na lata, więc zakup produktów lepszej jakości jest z pewnością rozwiązaniem bardziej oszczędnym, bo nie istnieje potrzeba późniejsze wymiany. Korzystnie jest więc dobrać kabinę porządnej klasy. Cena kabiny zależy od wielu czynników, jak uchwyt szkła czy uchwyty do profili , lecz również grubość szkła, firma, gwarancja lub wzornictwo. Często spotykane wykończenie kabiny to białe, chromowane albo satynowe. Są jednakże też kabiny w innych kolorach, jak niebieski, grafitowy lub beżowy. Dobierając kolor profili kabiny, powinniśmy mieć przed oczami wizualizację całej łazienki. laminowana (kliknij tutaj żywice do infuzji)

Pamiętajmy więc, ażeby dopasować inne akcesoria łazienki, takiego typu, jak lustro czy baterie, muszą one być dopasowane do kabiny.

Minimalna grubość szkła, z którego powinna być zrobiona kabina to 3 milimetry, jednak większa ilość kabin ma szkło o grubości od czterech do sześciu milimetrów. Szkła bardziej grube oczywiście zapewniają bardziej znaczną trwałość, a co najbardziej istotne bezpieczeństwo oraz połączenie z wytrzymałymi profilami. Wspólnie
stanowią o stabilności kabiny. Nie zapominajmy o tych czynnikach, dzięki temu wybierzemy faktycznie najlepszy model kabiny. Czytaj też .

Jakiego rodzaju kabinę kupić do łazienki? Na co zwracać uwagę? Jak wybrać kabinę, jaka będzie trwała?
Tagi: