Są pewne gadżety dla przyszłej lub świeżo upieczonej mamy i jej maluszka, które usprawniają wiele codziennych zajęć. Niby wiemy o tym że są, lecz nie zawsze jesteśmy przeświadczeni co do ich praktyczności albo dobrego działania. Prześwietlamy kilka z nich z myślą o tym, iż spostrzeżenia i uwagi będą pomocne.

poduszka wałek

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Pierwsze pod lupę bierzemy rogale do karmienia, które można nabyć zarówno w sklepie internetowym, jak i każdym sklepie z produktami dla maluszków. (zobacz sklep). Ten rodzaj podparcia jest bardzo wielofunkcyjny i posłuży zarówno mamie, jak i dziecku. Oczywiście jego elementarną funkcją jest pomoc w przybraniu dogodnej pozycji do karmienia, a co za tym idzie – odciążenia kręgosłupa oraz rozluźnienia ramion i karku, ale przyszła mama może z niego korzystać będąc jeszcze w ciąży, nawet w ostatnich tygodniach przed rozwiązaniem. Może na poduszce relaksować plecy lub opuchnięte nogi. Kiedy maluszek już zawita na świecie, poza karmieniem w podusi tego typu, rogal może znaleźć zastosowanie przy nieco starszych dzieciach przy nauce siadania lub do układania malucha w środku rogala. Leżące albo siedzące w rogalu dzieciątko zabezpieczone jest z trzech stron, co daje gwarancję bezpieczeństwa. Na początku możemy sadzać maluszka na kilka minut, a potem wydłużać ten czas.

Warto mieć dwie poduchy na zmianę i wybrać podusię z bawełnianą poszewką łatwą do zdejmowania dzięki zamkowi błyskawicznemu lub ukrytym w szwie napom.

Bezkonkurencyjne oferty, atrakcyjne ceny! To naprawdę jest możliwe, zobacz, spójrz na stronę, a bez wątpienia się nie zawiedziesz!

By poducha była dość stabilna, ale przy tym miękka i sprężysta, wybierzmy taką wypełnioną antyalergiczną włókniną silikonową. Rogale do karmienia wydają się być bardzo przydatne i na pewno sprawdzą się w wielu sytuacjach. Kobietom w wysokiej ciąży pomoże rodzaj kojca ciążowego. Ułatwia on spanie czy relaks, gdy duży brzuch daje o sobie znać i mocno obciążą kręgosłup. To dobra opcja głównie dla tych kobiet, które przytyły w ciąży ponad 12 kilo.

Termofor, miś pluszowy

Autor: home&you
Źródło: home&you
Przy różnego rodzaju bólach sprawdzą się także termofory do miejscowego nagrzewania ciała. Jeżeli nabędziemy gumowy termofor w pluszowym etui, zyskamy naprawdę wielofunkcyjny przedmiot – można położyć go na bolącym brzuszku malucha kiedy podajemy herbatkę z kopru włoskiego, można ogrzać nim stopy kiedy karmimy, można położyć go na naszym brzuchu i robić ćwiczenia napinające, żeby szybciej odzyskać figurę sprzed ciąży. Występują również nieco inne termofory, których nie napełnia się gorącą wodą, ale podgrzewa się jego wkład na przykład w mikrofalówce czy w piekarniku. Podgrzanie zajmuje nieco więcej czasu, lecz ten termofor dłużej trzyma i oddaje ciepło, co jest jego dużą zaletą.

Wybór akcesoriów dla mamy i malucha na rynku jest ogromny. Rozeznajmy się w ofercie sklepów, dowiedzmy się, co zdało egzamin w przypadku naszych znajomych i podejdźmy do naszych zakupów z głową.

Produkty dla spodziewającej się dziecka mamy i pojawiającego się na świecie maleństwa.
Tagi: