Rury ze szwem mają dzisiaj niemałe zastosowanie i korzysta się z nich w wielu przemysłach i branżach. Między innymi użytkuje się je do struktur sieci przemysłowych. Rury ze szwem pozostały odnalezione w roku 1825, od tego okresu zostały one oczywiście sporo udoskonalone, natomiast ich jakość jest o wiele większa niż na samym początku.

fabryka rur

Autor: spinster cardigan
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś rury ze szwem były produkowane w procesie zwijania stalowych taśm i ich ogniowego zgrzewania, w dzisiejszych czasach nie jest to wyłączna metoda ich fabrykacji. Dziś stosuje się też spawanie (zobacz pilow plate) elektryczne, zgrzewanie na walarce ciągłej i zgrzewanie na zakładkę. Dzisiaj oprócz taśm stosuje się też blachy, z których formuje się rury ze szwem.

Wartością rur ze szwem jest ich łatwa dostępność, gdyż dużo firm posiada te artykuły w swoim asortymencie. Ponadto, kupując rury ze szwem , zdołamy też liczyć na ich atrakcyjną, przystępną cenę, bowiem artykuły te nie przynależą do kosztownych. Dzięki dużemu rozwojowi bieżącej technologii, zdołamy też liczyć na najwyższą jakość artykułu oraz doskonałe łączenia, co w minionych czasach nie wiecznie było przypuszczalne. Obecnie technologia poszła tak do przodu, iż wykonanie drobiazgowego i jakościowego łączenia nie powoduje tak pokaźnej trudności, jak kiedyś. Regularnie zdołamy monitorować obfitą poprawę jakości rur ze szwem.

Prócz rur ze szwem możemy też wyróżnić rury – super rury konstrukcyjne- http://www.aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne – bez szwu. Pierwsze takie rury zostały przygotowywane w Niemczech w roku 1890. Rury bez szwu są niezmiernie wytrzymałe, ich trwałość niewątpliwie jest ich największą zaletą.

produkcja rur

Autor: TECE Sp. z o.o.
Źródło: http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1
Podobnie jak rury ze szwem, także te posiadają znaczne zastosowanie, ponieważ wykorzystuje się je do budowy instalacji oraz różnorodnych elementów konstrukcyjnych, takich jak na przykład fragmenty rowerowe, samochodowe czy też wiertnicze. Mało tego rury bez szwu, które znajdziesz tu: użytkuje się w produkcji detalów specjalnych, na przykład broni. Rury bez szwu również odszukamy w ofercie wielu sklepów, także cechują się one dogodną i niewygórowaną ceną, w związku z tym ich zakupienie nie będzie wiązało się z wysokimi wydatkami.
Rury ze szwem i ich znaczne zastosowanie
Tagi: