Gdy zastanawiamy się nad idealnym miejsce na wakacje w Polsce, Mazury będą idealnym wyborem. Rok rocznie przyciągają duże ilości turystów zakochanych w malowniczych jeziorach oraz wyspach, które mogą podziwiać w spokoju.

Zaraz po Tatrach a także Bałtyku, Mazury to najczęściej wybierany kierunek wakacji. Warto choć raz w życiu wybrać się w podróż w to miejsce. Jeżeli jesteśmy na Mazurach obowiązkowo musimy odwiedzić zbiornik Śniardwy. Organizowane są w tym miejscu różne rejsy wycieczkowe, z których można skorzystać i podziwiać cudowne widoki. W tym terenie kraju znajdziemy również wiele miast, pełnych interesujących zabytków. Jednym z nich jest Olsztyn, który dobrze jest zwiedzić. Jeśli potrzebny jest hotel w Olsztynie oferuje mnóstwo miejsc, w których można się zatrzymać. Poprzez spółkę Hotele Olsztyn możemy szybko i łatwo zabukować miejsca przez internet. Miasto jest otoczone dużą ilością zbiorników wodnych jak również lasów. Oprócz starówki możemy podziwiać na przykład przepiękny zamek w Olsztynie. Jest to bardzo dobry przystanek podczas codziennych wycieczek nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknym miejscem, które warto zwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Sześćdziesiąt zbiorników wodnych, przepiękne lasy a także historyczne zabytki to atrakcje, które możemy tam spotkać.

Jeśli prezentowany artykuł Cię zaciekawił, to bez wahania kliknij tu oraz sprawdź, co zobaczysz w najświeższej ofercie (http://www.gpi-tanks.com/pl/przemysl/zbiorniki-do-zywnosci/). On również okaże się godny zainteresowania.

Wycieczka z pewnością będzie niezapomniana. Na terenie parku możemy spotkać mnóstwo gatunków rzadko spotykanych ptaków, które zamieszkują mazurskie tereny.

Utworzony został tam także rezerwat, który ma na celu ochronę wybrane gatunki ptactwa. Kiedy interesuje nas historia, ciekawym miejscem będzie też Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w Mrągowie. Możemy zobaczyć tam mnóstwo urządzeń domowych i rybackich, które były używane na tych terenach w odległych czasach.

Wycieczka na Mazury na pewno będzie niezapomniana i z chęcią powrócimy w to miejsce jeszcze raz. Piękne lasy i ogromne jeziora sprawią, że świetnie spędzimy urlop i doskonale odpoczniemy podczas rejsów. Historyczne zabytki a także ciekawe muzea zaznajomią nas z tamtejszą historią tudzież zwyczajami.

Niezapomniana wycieczka na Mazury, które są pełne malowniczych jezior, lasów i interesujących zabytków
Tagi: