Ten streszczony poradnik kierowany jest do początkujących albo mało doświadczonych użytkowników komórek, posłuży każdemu, kto zastanawia się nad zakupem, ale nie ma czasu na zbieranie rozrzuconych po sieci informacji. Zdecydujmy się na przyszłościowy model na naszą kieszeń.

telefony

Autor: David B. Gleason
Źródło: http://www.flickr.com
Przez pewien czas nazwy: telefon dotykowy i smartfon były różnicowane na podstawie możliwości sprzętowych obu tych urządzeń, ale w pewnym momencie producenci zaczęli używać nazwy „smartfon” do każdego urządzenia, będącego czymś więcej, niż zwykłym telefonem+ przejrzyj pełną propozycję pod adresem. Współcześnie smartfon jest urządzeniem, z którego możemy wykonywać i odbierać połączenia, przesyłać i odbierać wiadomości tekstowe i wiadomości obrazkowe, rozerwać się trochę oraz zrobić całkiem sporo rzeczy używając do tego stosownych aplikacji.

Aplikacje można pobierać bezpłatnie lub kupować. Smartfony można zakupić albo w sklepach wielkopowierzchniowych typu Saturn, w punktach z komórkami i dodatkami do nich lub w salonach sieciowych przez operatora komórkowego. W ”osiedlowym” sklepie sprzedającym telefony promocje należą do rzadkości, ale w większym sklepie typu Saturn gazetka promocyjna na pewno zasugeruje, na co akurat warto zwrócić uwagę. Najważniejsze cechy smartfona to wygodny do używania dotykowy ekran o przekątnej wielkości 3 cali i rozdzielczości ekranu co najmniej 320 na 480 pikseli. Wszystko, co wyświetlimy na ekranie będzie wyraźne, a nasze oczy nie będą się zanadto męczyć. Dobrze, jeżeli telefon ma zintegrowany aparat cyfrowy z możliwością robienia filmów.

gazetka
Nawet jeśli jak dotąd nie robiliśmy masy zdjęć i nie rejestrowaliśmy filmów, taka opcja na pewno nam się spodoba. Jeśli chcemy, żeby nasz telefon był również odtwarzaczem mp3, zadbajmy o to, by obsługiwał te pliki. Gdy robimy zdjęcia i wrzucamy muzykę na telefon, dobrze jest, by miał on czytnik kart flash i aby możliwa była rozbudowa pamięci. Jeśli traktujemy telefon jak odtwarzacz mp3, pamiętajmy o standardowym wyjściu słuchawkowym. Dobrze by było, aby telefon miał też wbudowany moduł GPS, będzie przydatny przy podróżach albo szukaniu lokalizacji. W standardzie będą między innymi: WiFi, Bluetooth, USB 2.0. Wyposażeni w taką wiedzę możemy pójść na przykład do supermarketu z elektroniką takiego jak Saturn gazetka promocyjna na pewno może stanowić dla nas małą podpowiedź. Jeżeli mamy na oku wybrane modele i znamy ich parametry, możemy poszukać ich w sieci, może akurat trafimy na korzystniejszą cenę. Wystarczy wpisać „telefony promocje” i prześledzić listę wyników.

Przed wyjściem na zakupy załóżmy sobie maksymalny budżet, bo łatwo dać się namówić na coś więcej niż to, czego tak naprawdę chcemy.

Telefony dotykowe, smartfony – jak się w tym odnaleźć? Poradnik dla początkujących
Tagi: