Odkurzanie to jedna z najmniej lubianych prac domowych. Szczęśliwie istnieje banalny sposób na ułatwienie tego zadania.

Centralny odkurzacz – (kliknij doman.com.pl/wady-i-zalety) składa się z jednostki centralnej i zestawu rur, które łączą ją z gniazdami umieszczonymi w kilku miejscach mieszkania. Po wciśnięciu przycisku uruchamiamy jednostkę centralną, a ssący wąż moż dotrzeć do każdego kąta domu. Zakurzenie i zabrudzenie zasysane są do wnętrza jednostki centralnej, a potem wyrzucane na zewnątrz budynku. Jakie jeszcze atuty ma centralny odkurzacz? Przede wszystkim, jest wyjątkowo dyskretny. Nie hałasuje jak tradycyjny przenośny odkurzacz (sprawdź https://doman.com.pl/), a korzystający słyszą jedynie delikatny szum powietrza.

Odkurzacz centralny Beam

Autor: Elektrolux
Źródło: http://www.doman.com.pl

Pojemnik z kurzem wymieniany jest co około sześć miesięcy, jednakże w żadnym stopniu nie wpływa to na skuteczność odkurzacza. Sprzętunie trzebaprzenosić z pomieszczenia do pomieszczenia oraz jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Ponadto, centralny odkurzacz to spora oszczędność dla domowego budżetu. Mniej wydajemy na energię elektryczną, a samo odkurzenie całego mieszkania pochłonie znacznie mniej czasu, niż za pomocą typowego odkurzacza. To też zalety dla naszego zdrowia i nastroju. Kurz jest finalnie wyrzucany poza budynek, redukuje się zatem zagrożenie wystąpienia reakcji alergicznych. Odkurzacz centralny mógłby być zamontowany przez nas na własną rękę, jednak możemy również poprosić o pomoc fachowców. Jak zaplanować instalację tego rodzaju odkurzacza?

W pierwszej kolejności, powinniśmy określić powierzchnię podłóg, które będą odkurzane. Potem oszacujemy, jaką długość będzie miał wąż ssący i typujemy rozlokowanie gniazd. Po wybraniu zestawu instalacyjnego i dodatków, przechodzimy do instalacji. Zajmuje to jedynie od czterech do ok. sześciu godzin.

Wytwórcy odkurzaczy centralnych na swoich stronach online precyzyjnie określają, jak przygotować się do umocowania urządzenia. Dobrze jest wymienić typowy odkurzacz na ten innowacyjny system. To nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także świetny patent na skuteczne pozbywanie się kurzu z całego mieszkania.
Nowoczesny patent na efektywne zadbanie o czystość w domu
Tagi: