To już ostatni moment, ażeby wysłać PIT za zeszły rok. Najwygodniej uczynimy to z pomocą programu, który pomoże nam nie wyłącznie poprawnie zapełnić PIT, ale też przesłać go elektronicznie do fiskusa. Program PIT możemy pobrać ze strony WWW swojego urzędu fiskalnego.

pity

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu z nas zwleka do ostatniego dnia z posłaniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego . To uchybienie, zwłaszcza jeżeli w ostatnich dniach kwietnia przymuszeni jesteśmy ustawić się w długiej kolejce do okienka pocztowego lub US, bowiem nie pomyśleliśmy o wysłaniu PIT-a przez internet. Ta wygodna formuła wypełnienie i posłania PIT-a bez wychodzenia z mieszkania (zobacz pożyczki pod mieszkanie) jest możliwa za pośrednictwem oprogramowania dedykowanego rozliczeniom oświadczeń rocznych. Już dziś zobacz program do rozliczenia podatku. Wielu podatników z całą pewnością pamięta olbrzymie kolejki ustawiające się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji fiskalnych. Wskutek możliwości przekazywania dokumentów przez internet ogonki się zminimalizowały, a my nie musimy nawet wychodzić z domu, ażeby dopełnić formalności z urzędem podatkowym. Pożytków jest jednak więcej. Szczególnie kiedy rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko szykujemy je samemu. Programy komputerowe poprowadzą nas praktycznie „za rękę”. Naprowadzają, jakie dane oraz gdzie należy wprowadzić, oraz weryfikują, czy wszystkie koniecznie pola zostały przez nas poprawnie wypełnione. Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co może skutkować niezbędnością składania korekty zeznania i oczywiście stresującym kontaktem z urzędem fiskalnym.

rozliczenie podatku przez net

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT (zobacz elektroniczny pit) przez internet. Im rychlej wyślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej otrzymasz zwrot podatków! Decydując się na wysłanie oświadczenia przez sieć internetową, unikniemy jednego z częstych błędów. Wejdź na: adres serwisu. Przez wiele lat podatnicy wysyłający PIT-y tradycyjną pocztą zapominali podpisywać deklarację! W przypadku deklaracji przekazywanych elektronicznie podpis jest zbędny. Miast tego, w celu weryfikacji podatnika starczy wbić kwotę dochodu z deklaracji składanej w zeszłym roku, a po wysłaniu deklaracji odebrać e-mail z UPO, będącym dowodem na to, iż dostarczyliśmy deklarację fiskalną w terminie. Im szybciej, tym lepiej. Pod koniec czasu składania rocznych oświadczeń swe formularze skarbowe wysyła mnóstwo osób. Jeśli przysługuje nam zwrot, musimy na niego dłużej poczekać. Im wcześniej więc wyślemy nasz PIT, tym prędzej otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku.

Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym przez internet?
Tagi: