Za przeszłością druku stoi przede wszystkim chęć udokumentowania malowideł, które mają zabezpieczyć od zapomnienia daną myśl bądź utwór. To co ktoś, kiedyś wymyślił zostało zapomniane, no chyba że zostało spisane.

drukowanie książek

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Czym jest drukowanie? To nic innego jak odwzorowanie wizerunek na powierzchnię drukową przy zastosowaniu emulsji drukowej. Teraz możemy dostrzec że słowo to kryje w sobie przeróżne techniki drukowania tekstu i obrazu. Możemy to robić przy użyciu powszechnych metod np. urządzenia drukarskie lub skorzystać z bardziej wyszukanych takich jak drukarki czy plotery. W dzisiejszych czasach przez to pojęcie pojmujemy wydruk na skalę wytwórczą dzięki wprowadzanych do drukarń technik komputerowych czy też sposób taką jak druk cyfrowy. Jednak zanim cywilizacja wprowadziła druk (zobacz https://tdruk.pl/), ludzie musieli kopiować podręczniki ręcznie.

Według badań historia druku rozpoczęła się w Babilonie. To tam wypalano dzieło i grafiki w glinianych tabliczkach. Następnie był papirus w Egipcie, a później tkaniny.http://www.esoil.pl/ – kliknij hiperłącze -Jednakże my skupmy się na właściwą opowieścią. Używanie druku w praktyce jest nieco młode. Za początek uważa się wynalezienie urządzenia Gutenberga, a nie co jak niektórzy wnioskują, testy drukarskie za czasów Starożytnych Chin. Jeśli chodzi o pierwszą metodę poligraficzną, to był to Estempaż. Bazowała na robieniu odbitek spośród napisów wykonanych w kamieniu. Jednak rzecz, który zasługuje na miano wyrobu poligraficznego, to odbitka drzeworytnicza, stworzona w Chinach. Sięgnij po więcej: odnośnik.

papier

Autor: grace_kat
Źródło: http://www.flickr.com
Od tego momentu możemy mówić o szybkim powielaniu tekstu – zarówno graficznych jak i tekstowych. Wnioskujemy jednak, że dzieje druku nierozerwalnie łączy się z dziejami papieru, gdyż potrzebny był materiał na którym szybko i starannie wysychała emulsja drukarska. Pierwsze pojedyncze czcionki zastosowano w Chinach. Najstarszy wydrukowany tekst pochodzi z VII w n.e. i jest to buddyjski zwój z Dalekiego Wschodu. Jeśli chodzi o najstarszy polski egzemplarz to jest to kalendarz astronomiczny na rok 1474 Kaspera Straube’a. Ciekawostki dotyczące druku, czyli m.in. innowacyjne czcionki, to wywodziły się one najczęściej z państw arabskich. Od tamtego czasu w historii druku nadszedł nowy moment, który wprowadził nowe technologie.

Obecnie druk książek zrewolucjonizowały komputery. Możemy wyszukać zamienniki takie jak e-booki. Jednakże druk to nieodwołalnie jeden z istotnych innowacje naszej technologii. Bez niego świat gorzej by sobie radził.

Rozwój technologi szansą dla ludzkości, wzrost znaczenia druku w rozmaitych dziecinach życia.
Tagi: