Żaden sklep nie da sobie rady bez właściwej promocji. Jest to tak naprawdę obowiązkowe, jeżeli pragniemy zyskać nowych klientów, a na pewno utrzymać przy sobie tych, co regularnie nas odwiedzają. Formy promocji są różne, zaś jak się okazuje najbardziej popularne są te tradycyjne. Czyli?

gazeta

Autor: flipflopnick
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim gazetki promocyjne. Nic się chyba tak nie kojarzy z dużymi centrami handlowymi, jak tego rodzaju gazetki. Każdy większy sklep powinien tego rodzaju promować, gdyż jest to jakby forma promocji, lecz także informacji. Promocyjny walor jest wiadomy, bo w każdej z takich gazetek są prezentowane produkty, które możemy dostać po bardziej atrakcyjnej cenie, jednak to tak zwana “zachęta”, jaka ma spowodować, iż klient (warte przeczytania) odwiedzi nasz sklep.

Kwestia informacyjna również jest jednakże ważna, wielu klientów bowiem faktycznie może zrobić zakup trochę taniej.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link chardonnay i ciesz się stworzonymi tam nowymi tekstami. Z pewnością rozszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Wiadomo, sklepy mają to raczej dobrze wyliczone, wiedzą, że niektórzy klienci zjawią się i będą kupować tylko przedmioty z gazetek promocyjnych, pozostali zaś skuszą się na dodatkowe zakupy. Wielu z nas to zna, iż wchodzimy po jeden artykuł do marketu, a wychodzimy z pełnym koszykiem. Dzisiaj, tego typu tradycyjne gazetki promocyjne dostępne są też online. To z pewnością wygodne dla osób, które częściej korzystają z

gazeta

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

internetu, a przecież takich osób jest bardzo dużo. Co więcej, powstają aplikacje na smartfony, które też ułatwiają sprawdzanie interesujących ofert. To powoduje, że, w każdym miejscu możemy zapoznać się z nowymi ofertami, jakie mogą nas zainteresować.

Nie wydaje się, ażeby gazetki promocyjne miały nagle przestać istnieć, ponieważ właśnie w porównaniu do innych metod promocji funkcjonują bardzo sprawnie, dzięki nim możemy znaleźć nowych klientów, a z pewnością utrzymać przy sobie tych, co stale odwiedzają nasz sklep. Oczywiście, ażeby tak się stało promocje powinny być przemyślane i skonstruowane tak, by klient odnosił rzeczywistą korzyść. W dzisiejszych czasach to raczej nie kłopot, gdyż jest tak duża konkurencja, że sklepy prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych różnych ofertach.

Jakie są najbardziej niezawodne metody promocji dla dużych centrów handlowych? Zdecydowanie tradycyjne sposoby działają najkorzystniej
Tagi: