Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w mieszkaniu. Dobrze urządzona nie tylko pozwala w wygodny sposób zadbać o urodę, ale też staje się miejscem wieczornego odprężenia. Tak, jak wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, potrzebuje ona zaprojektowania w jakimś wybranym stylu, to wnętrze musi być urządzone praktycznie oraz atrakcyjnie wizualnie.

więcej znajdziesz tutaj

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś rynek udostępnia bardzo rozległe również (zobaczysz) urozmaicone wyposażenie łazienek. Sposób montażu, używania, kształt oraz aspekt wizualny poszczególnych sprzętów do łazienki to niełatwy wybór, nim więc pójdziemy na zakupy, należy zadecydować, w jakim stylu pragniemy mieć urządzoną łazienkę. Nie wszystkie meble również (propozycje) sprzęty będą dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu, przykładowo umywalki prostokątne pasują najlepiej do łazienek nowoczesnych, okrągłe lepiej będą prezentować się w klasycznych wnętrzach – umywalki prostokątne.

Podobnie jest z wannami. Wanny zabudowane to rozwiązanie klasyczne, w nowoczesnych łazienkach w stylu glamour, albo w łazienkach stylizowanych na wnętrza retro o wiele lepszym wyborem będą wanny wolnostojące. Również wybór materiałów, z jakich została stworzona armatura łazienkowa, ma ogromny wpływ na końcowy efekt wizualny oraz, oczywiście, na kwestię praktyczną. Najpopularniejsze, a przy tym najtańsze, umywalki, wykonane są z ceramiki. Jeśli poszukujemy czegoś bardziej oryginalnego, znajdziemy także umywalki marmurowe, szklane, lub drewniane.

Aranżując łazienkę nie można sugerować się tylko i wyłącznie kwestią wizualną. To ważne, aby łazienka była miejscem, prezentującym się przytulnie, lecz równie ważne jest, aby była wnętrzem funkcjonalnym, wygodnym w użytkowaniu oraz prawidłowo zagospodarowanym. Wanny wolnostojące, zwłaszcza te o niebanalnych kształtach oraz z ozdobnymi nóżkami, wyglądają przepięknie, ale nie sprawdzą się w niedużych pomieszczeniach.

Również umywalki prostokątne wymagają raczej większej przestrzeni, bowiem w małej łazience łatwo będzie uderzyć się o róg umywalki – niewielka łazienka wymaga sprzętów o gładkich, zaokrąglonych brzegach, zgrabnych, niedużych. Jeżeli posiadamy małą łazienkę, decydujmy się też na rozwiązania kompaktowe: od wolnowiszącej umywalki zdecydowanie lepszym pomysłem będzie umywalka z dopasowaną szafką.

Remontujemy łazienkę: jak wybrać wyposażenie?
Tagi: