Ostatnio wraca moda na widoczny zarost u panów. Stworzono nawet konkretną nazwę dla tego typu mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa wywodzi się z angielskiego słowa, które oznacza w polskim języku „drwal”.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Zarost od dawien kojarzy się z męskością i siłą. Dla wielu panów jest oznaką poważnego podejścia do życia, męstwa i oczywiście ma służyć przekonaniu do tego także płci żeńskiej. Panie uwielbiają lub nienawidzą zarostu i nie ma sensu poddawać się jakiejkolwiek statystyce. Wiele z nich uważa, że mężczyźni z brodą są zdecydowanie bardziej atrakcyjni, niż mężczyźni z gładko wygoloną twarzą. Są bardziej tajemniczy, uwodzicielscy i w związku z tym także bardziej męscy. I tak jak kobiety starają się podkreślać swoją kobiecość przez wybór odpowiedniego stroju czy makijażu, tak panowie swoją męskość lubią podkreślać właśnie poprzez brodę.

Zarost nie musi być duży, może być mało widoczny lub z kolei sięgać aż po tors. Współczesne możliwości jeżeli chodzi o golarki i rozmaitego rodzaju preparaty jak żele do golenia czy pianki są tak duże, że praktycznie można zaprojektować na swojej twarzy rozmaite cuda. Są mężczyźni, którzy specjalnie strzygą brodę, układają ją, modelują, by uzyskała ona pożądany kształt i nabrała wyrazu.

akcesoria do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją nawet konkretne zakłady dla brodatych, w których strzyże się i trymuje męski zarost. Więcej na .

Czy publikowany temat okazał się dla Ciebie interesujący? To świetnie, gdyż gdy wejdziesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje (www.pl.labo-svr.com/collections/skora-sucha-1), które Cię niewątpliwie zaintrygują.

Bez wątpienia zadbanie o faktycznie piękną brodę nie jest takie proste. Błędnie sądzi się, że mężczyzna, który ma większy zarost, nic nie musi robić i zaniedbuje swoją twarz. Atrakcyjna broda wymaga zdecydowanie lepszej pielęgnacji niż ogolona twarz. Także trzeba ją strzyc, modelować czy golić. Stosuje się do tego naprawdę dobre golarki Muhle Razor, czy też równie znane Edwin Jagger Razor bądź podobne produkty . Jednym słowem nie jest tak, że brodaty mężczyzna, może całkowicie sobie odpuścić. Wręcz musi być mocniej zdeterminowany, aby pielęgnować swoją twarz, w innym przypadku może narażać się na negatywne opinie, gdy jego broda będzie niechlujnie wyglądać.

Nie ulega wątpliwości, że broda zmienia wygląd mężczyzny i jest jednym z najczęściej stosowanym zabiegów, gdy mężczyzna chce coś u siebie zmienić. Broda może dodawać lat, powodować, że mężczyzna wizualnie wygląda interesująco i tajemniczo. Dlatego nadal jest i jeszcze zapewne długo będzie modna.

Naprawdę fachowe golarki Muhle Razor, czy też znane Edwin Jagger Razor stosują też mężczyźni dbający o brodę
Tagi: